У Петриківці народні майстри перетворили старий "Запорожець" у будинок на колесах

07.09.2020, 20:07
У Петриківці народні майстри перетворили старий "Запорожець" у будинок на колесах - фото 1

Усередині та зовні авто оздобили петриківським розписом.

Незвичайна машина вже стала місцевим надбанням. У кутку — піч, на стінах — вишивані рушники та ікона. Така собі звичайна українська хата, на одну кімнату. Поки не починає їхати. Хата на колесах — ідея Миколи. Для цього старий "Запорожець" розрізали навпіл. Мотор сховали, а водійське сидіння вмонтували у підлогу. Замість бокових дзеркал почепили камери.

«Мій рідний брат Сергій допоміг утілити цю ідею в життя. Були проблеми розрізати "Запорожця", з’єднати, щоб управління було. Своєю сім’єю ми розмалювали, вкрили її рогозом», — ділиться народний умілець Микола Дека.

Микола каже, що так хотів привернути увагу до петриківського розпису. Ним оздоблена не лише хата на колесах, а ще три будинки на подвір’ї його родини.
Дерево життя — робота дружини Валентини. Вона заслужена майстриня народної творчості України.

«Найстарші птахи — то батьки. Вище йдуть діти, далі ще онучата, і ще маленькі бутончики — то діти, які будуть потім», — розповідає Валентина Дека, майстриня петриківського розпису.

Слідом за відомою мамою пішли і всі четверо дітей. Їхнє зображення прикрашає стіну одного з будинків.
Квітка-цибулька та грона калини — основні символи петриківського орнаменту. Як їх створити, показує одна з доньок, Світлана. А ще ділиться секретами художників.

«Коли ми створюємо картину, ми переживаємо якісь емоції, вкладаємо сюди настрій, обов’язково тільки позитивний, бо коли негативний — і робота не йде», — пояснює Світлана Біленко, майстриня петриківського розпису.

На цьому подвір’ї завжди раді гостям. Їм показують родинний музей і проводять майстер-класи з писанкарства та гончарства. Вчать робити ляльку-мотанку та усілякі речі із соломи. А ще обов’язково катають у хаті на колесах.

Поділитися: