У Павлограді в лікарнях не вистачає кисневих концентраторів

У Павлограді в лікарнях не вистачає кисневих концентраторів - фото 1

Медики кажуть, хворих на COVID-19 більшає з кожним днем.

Чоловік Тамари Іван вже тиждень на лікарняному ліжку. Він потрапив до інфекційного відділення з двобічною пневмонією. Його легені були уражені на 45 відсотків.

«В першу ж ніч йому давали кисень і на наступний же день мені повідомили, що потрібно шукати оксигінаторів, купувати, тому що їх не вистачає. Їх мало, людей надходить багато. Їх не вистачає нікому. І замість того, щоб 2 отримати години дихати - йому давали півгодини дихати. Тому що треба давати наступному», — розповідає дружина пацієнта однієї з лікарень Павлограду Тамара Кобець.


Аби тато дихав, потрібен був кисень та концентратор, каже дочка хворого. Дороге обладнання для порятунку батька почала шукати самотужки.

«Я шукала по Павлограду, по Дніпропетровську - дуже важко знайти кисневі балони і ось ці ось кисневі апарати. Вони просто дуже дорого коштують. Не кожна сім'я може собі це дозволити. Мені називали від 30 і вище тисяч», — ділиться Альона Кобець.


Бракує кисневих апаратів і у Павлоградській лікарні інтенсивного лікування. У відділеннях та реанімації медзакладу у важкому стані перебувають понад 20 пацієнтів. Їм кисень потрібен цілодобово.

«У нас не вистачає близько 10. Ось зараз, за кількістю наших пацієнтів, десь 10 кисневих. Як ми виходимо з положення?
У нас ті концентратори, які є, вони просто - годину дихає один пацієнт, годину інший. Вони обробляються, і ось так от вирішуємо цю проблему», — пояснює головна лікарка Павлоградської лікарні інтенсивного лікування Ірина Жицька.


У департаменті охорони здоров'я Дніпропетровської ОДА запевняють, кисень та кисневі концентратори вже незабаром закуплять. На всі лікарні регіону виділили 60 мільйонів гривень.

«На Павлоград виділено додатково 7.5 мільйонів гривень, з яких 6 мільйонів виділено саме на кисневі концентратори. І півтора мільйони на реконструкцію системи централізованої подачі кисню», - сказав директор департаменту охорони здоров'я Дніпропетровської облдержадміністрації Валерій Сердюк.


Вже за декілька тижнів лікарні мають отримати перші поставки закупленого кисню та концентраторів, пообіцяли у департаменті.

Реклама