У Павлограді підлітки можуть працювати влітку

У Павлограді підлітки можуть працювати влітку - фото 1

Підмітають узбіччя, саджають квіти та збирають сміття: на вулицях Павлограда працюють підлітки від 14 до 18 років, їх найняла мерія. Роботу розпочали сьогодні, а за десять днів отримають першу зарплатню. Як влаштовувались та скільки платять? — дізнавалася Софія Москаленко.

Вправно підмітає вулицю Іванна. Сьогодні — вона іменинниця. Дівчинці виповнилося 14. Та попри те, що день цей особливий, вирішила: роботу пропускати не стане. Тож із 8-ї ранку — на ногах. Для того, аби працювати було зручніше, вдяглася відповідно.

Дівчатка змітають непотріб на узбіччі у купки. Тут його збирають хлопці. Із совком стоїть 15-річний Ваня. Ділиться, батьки підтримали його наміри працювати.

Аби влаштуватися на роботу, треба було подати заявку до мерії. Принести паспорт, ідентифікаційний код та банківську картку. Також клопотання зі школи і медичну довідку, що фізичні навантаження не протипоказані. І нарешті, заява від батьків.

У відділі молоді та спорту розповідають: охочих працювати було у два рази більше, ніж місць. Тож дітей приймали за чергою — взяли перших 140 підлітків. Ті стояли біля будівлі з третьої години ранку. Усе - аби напевне потрапити до програми.

Тобто за 10 днів діти отримають близько двох тисяч гривень. За тим, як підлітки виконують обов’язки, стежать куратори. Якщо ж дитина не прийшла на роботу або неякісно її виконала, керівник зазначає це у табелі. Відтак змінюється і заробітна плата.

Хоча у комунальному підприємстві кажуть: довіряють лише ту роботу, з якою діти можуть впоратися.

Хоча праця фізично нескладна, та діти стомлюються, розповідає мама 17-річної Марії. Згадує минулий рік, коли донька повернулася додому після першого робочого дня. Додає: завдяки цьому досвіду дочка стала робити більш обдумані покупки. Привчати дітей до фінансової самостійності радить і психологиня.

Літня робота для підлітків Павлограда — вже традиція. На працю їх запрошують останні 20 років. Наприкінці сезону всі діти отримають подарунки на пам’ять. Торік це були павер-банки, колонки та навушники.

Реклама

Реклама