У Павлограді на території хімічного заводу вже 20 років існує мінізаповідник

20 серпня, 19:10
У Павлограді на території хімічного заводу вже 20 років існує мінізаповідник - фото 1

Лані, козулі, благородні олені та навіть сімейство бізонів. Дикі тварини обжилися на території хімічного заводу в Павлограді. За станом тварин визначають, чи не шкодить діяльність підприємства довкіллю.

За двадцять років, поки існує мінізаповідник, кількість диких тварин зросла до кількох сотень. І цього року — чи не найбільше за всю історію поповнення, — кажуть працівники. Зі звірятами познайомилися мої колеги.

Повз паркан із колючим дротом проносяться лані та дикі коні. А ось, просто на залізничній колії, причаїлися благородні олені.

Це не заповідник, а хімічний завод у Павлограді. Тут виробляють боєприпаси і ракетне паливо. А навколо цехів обжилися дикі звірі та птахи. Цьогоріч тут — неабияке поповнення.

«Майже всі тварини принесли приплід. Дуже багато оленят. Близько 4–5 жеребців коня Пржевальського», — розповідає Володимир Львов, директор із безпеки Павлоградського хімічного заводу.

Та ось роздивитися новонароджених оленят або лошат — важко. Вони ховаються у хащах і виходять тільки вночі, коли на території зовсім порожньо.

А ще тут можна погодувати поросят.

Та одразу відступають, щойно з’являються велетенські бізони. Зазвичай тварини товариські, — кажуть працівники, та зараз вони пильнують потомство. На початку літа в них народилося маля.

Для робітників тварини вже, мов рідні. Завели їх двадцять років тому, коли на заводі почали розбирати ракети й утилізовувати ядерне паливо. Аби довести містянам, що тут — безпечно.

«Ось ракети ядерні, радіація — зараження. Ми запустили тварин, взяли найболючіших, найслабших із зоопарків. І щороку почали народжуватися. Ви бачили, які вони гладкі, які гарні!», — повідомляє Леонід Шиман, генеральний директор Павлоградського хімічного заводу.

Спочатку було кілька десятків, тепер — майже дві з половиною сотні. Коні, козулі, олені, кабани та бізони хазяйнують на тисячі гектарів. Територія огороджена і під охороною нацгвардійців. Тож мисливці та браконьєри звірам — не загроза.

Поділитися: