В Орловщині з'явився білборд із геями: що хотів донести автор і як відреагувала громада?

13 квітня, 19:22
Фото: facebook.com/slawa19 - фото 1
Фото: facebook.com/slawa19

Гомосексуали — на плакаті проти спалювання трави.

Така реклама днями з’явилась у селі Орлівщина Новомосковського району. Місцеві обурені, адже провокаційне фото бачать діти. Тим часом автор плакату каже: знімати його не збирається.

Цей білборд з’явився в Орлівщині з тиждень тому. На ньому зображений американський співак і актор Ленс Басс зі своїм чоловіком. Автор реклами каже: дозволу на використання фото не брав. Утім порушення прав власника тут не вбачає.

На запитання, чому обрав для плаката гомосексуальну пару — відповідає: паліїв сухої трави бачить саме так.

«Те, що хтось бачить у ньому подвійний гомофобський смисл, — то це ж і є мистецтво, кожен бачить щось своє. Мета цього білборду, в першу чергу, — показати шкідливість спалювання трави», — каже автор білборду В'ячеслав Горобець.

Боротися з проблемою пожеж в екосистемах треба, кажуть рятувальники. Проте сумніваються, чи всі методи доречні.

«Можна досягти іншими способами: розповідаючи на вулицях, транслюючи реклами на телеканалах», — говорить начальник управління реагування на надзвичайні ситуації ДСНС в області Сергій Корінний.

Геть інші сенси у соціальній рекламі побачили і жителі села.

«Я вважаю, це просто образа населення. Я хвилююся за свою дитину, щоб вона не сказала: "Чуєш, ма, тут в центрі села чіпляють, а що, це нормально?"», — нарікає місцева жителька Юлія Сталоверова.

А позаду білбордів — височіє церква. Плакат ображає вірян, переконаний священник.

«Явний гріх содомський — гомосексуалізм, показані два чоловіки. Центр села, церква, яось не підходить вона. Тим більше, що ми повинні нести суспільству моральні цінності», — каже священник Отець Миколай.

На свій захист автор реклами каже: ці білборди належать йому, тому узгоджувати зміст плаката з церквою чи сільрадою не бажає. Місцеві чиновники ж зазначають: чоловік не платив за оренду землі, тож конструкції незаконні, і їх потрібно знести.

«Ми хочем тут зібрати всіх ветеранів, молодь, зробити обговорювання, висадити тут красиві квіти, поставити тут відеоспостереження», — розповідає староста Орлівщини Віктор Самарський.

Незаконна не тільки за розміщенням, але й за змістом. Спеціалістка з питань гендерної рівності впевнена: реклама проти паліїв трави має гомофобний характер.

«Вона стверджує подвійні стандарти, дискримінує людей за іншою ознакою — за сексуальною орієнтацією, і вона не доносить того товару, про який замовник хоче сказати. Наша громадська організація формує скаргу щодо цієї реклами», — підкреслює спеціалістка з питань гендерної рівності Ольга Полякова.

Її подадуть до індустріального гендерного комітету. Там протягом 30-ти днів мають визначити: чи дійсно реклама — гомофобна. Потім спеціалістка планує позиватися до суду.

 
Поділитися: