У Новомиколаївському кар'єрі дайвери встановили новорічну ялинку

13 січня, 20:02
У Новомиколаївському кар'єрі дайвери встановили новорічну ялинку - фото 1

Ялинка і шампанське на глибині. У Новомиколаївському кар'єрі зібралися дайвери, аби відзначити підводний Новий рік. Приїхали екстремали і з Дніпра, і з Харкова. Попри сніг, мороз та холодну воду, свою традицію не порушують.

Утеплений гідрокостюм, балон із киснем, маска та ласти. Олег готується до занурення. Дайвінгом займається чи не половину життя. Сьогодні на Новомиколаївський кар'єр приїхав із Харкова. Каже: з ялинкою занурюється останні 5 років.

«Є Новий рік земний, а є Новий рік підводний. Ось тому, як ялинка під воду покладена, значить дайверський Новий рік відкритий», — розповідає дайвер Олег Сухоруков.

Дзвіночки, мішура та гірлянда. Новорічне дерево дайвери прикрашають за всіма традиціями. А опускати ялинку на дно кар’єру — це вже їхній власний звичай на Старий новий рік.

Ялинку дайвери беруть штучну. А іграшки — спеціальні, які витримають тиск води.

Вода у кар'єрі — 4 градуси. Щоб дістатися дна, водолазам знадобилося майже півгодини. Цього року ялинку встановили на глибині близько 30-ти метрів.

«Сьогодні в зануренні беруть участь тільки дайвери з хорошою підготовкою. Дайвери-туристи зазвичай не занурюються, тому що умови досить жорсткі. 15 років, напевно, — стільки ми занурюємо ялинку. Традиція, у всіх дайверів є якісь містичні штуки, традиції. Ось ялинка — це одна з них», — пояснює дайвер-інструктор Андрій Воробйов.

На дні кар'єру ялинка стоятиме тиждень. Потім дайвери дістануть її, аби не засмічувати водоймище.

Поділитися: