У Новій Зеландії пройшли парламентські вибори

17 жовтня, 17:52
У Новій Зеландії пройшли парламентські вибори - фото 1

За попередніми результатами, перемогла партія чинної прем’єрки Джасінди Ардерн.

Як повідомляє CNN, "Лейбористська партія" Ардерн отримала 48.9% голосів. Це означає, що партія отримає найвищий, в політичній історії країни з 1996 року, рівень підтримки. Головна опозиційна сила - "Національна партія" - набрала 27% (на минулих виборах їх результат склав 44%). Лідерка опозиції Джудіт Коллінз вже зателефонувала Ардерн, щоб визнати поразку і привітала її з перемогою. Під час пандемії підтримка Джасінди Ардерн зросла, незважаючи на те, що країна мала найбільший квартальний економічний спад за всю історію спостережень.

«Нова Зеландія дала "Лейбористській партії" найбільшу підтримку, принаймні, за 50 років. Обіцяю, будемо й далі силою, яка керуватиме на благо кожного новозеландця», - заявила прем’єр-міністр Нової Зеландії Джасінда Ардерн.


Перемогти прем'єрці допомогла і успішна боротьба з пандемією SARS-CoV-2/COVID-19. Нова Зеландія була однією з перших країн світу, що закрила свої кордони через розповсюдження коронавірусу і ввела режим ізоляції для громадян при 102 випадках зараження на всю країну. А спалах коронавірусної хвороби у найбільшому місті країни, Окленді, спонукав прем'єрку відкласти вибори на місяць. Боротьба чинної влади Нової Зеландії з коронавірусом тримає хворобу під контролем – з початку пандемії серед більше 4 мільйонів населення країни зафіксовано 1883 захворівших. І станом на 17 жовтня, у Новій Зеландії сорок активних випадків коронавірусу та спричиненої ним хвороби.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що дипломати України і ПАР хочуть налагодити продовольчу співпрацю між країнами.

Також у Південній Кореї згорів 33-поверховий хмарочос. Пожежа виникла ввечері 8 жовтня, у місті Ульсан.

А ще у передмісті французького Парижа жорстоко вбили вчителя історії. Злочин стався 16 жовтня, в місті Конфлан-Сент-Онорін.

Олександр Воловоденко
Олександр Воловоденко журналіст, редактор
Джерело: CNN
Поділитися: