У Нікополі реконструювали колишню амбулаторію

29.12.2020, 15:51
У Нікополі реконструювали колишню амбулаторію - фото 1

З амбулаторії вийшла нова дитяча лікарня зі стаціонаром та консультативно-діагностичним відділенням.Як повідомив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко, реконструкція була проведена за рахунок обласного та центрального бюджетів.

«Жителі Нікополя десятки років мріяли про окрему дитячу лікарню. Батькам доводилося ходити з малечею по різних корпусах та відділеннях, розкиданих ледь не по всьому місту. Реконструкцію провели, аби вирішити цю проблему. Будівлю старої поліклініки перебудували майже наново. Після демонтажу залишалися одні стіни, та й ті додатково укріплювали. Відсьогодні оновлений медзаклад відкриває свої двері для маленьких нікопольчан та пацієнтів із району. В реконструйованому корпусі — кваліфіковані фахівці, затишні палати, новітнє обладнання», — заявив Валентин Резніченко.


На першому поверсі лікарні розташоване централізоване стерилізаційне відділення, за зміну тут зможуть прийняти понад 200 пацієнтів. Поверхом вище знаходиться палата інтенсивної терапії, а третій поверх є адміністративним (на його території також знаходяться актова зала і кімната телемедицини).

«Тепер уся педіатрія — на одній території. Тут набагато зручніше буде обстежуватися та лікуватися. Здоров’ям дітей опікуватимуться досвідчені спеціалісти. Зокрема кардіологи, невропатологи, отоларингологи, ендокринологи, офтальмологи, інфекціоністи, хірурги, травматологи, алергологи. Зможемо у лікарні проводити операції “одного дня”. Після них маленькі пацієнти відпочиватимуть у комфортному стаціонарі», — розповіла медична директорка лікарні Олена Полякова.


У палатах лікарні зробили всі необхідні зручності — санвузли з душовими, бойлери та кахлі. У кожну палату закупили функціональні ліжка, тумби, шафи, телевізори, холодильники і штори. Поряд із дітьми зможуть перебувати батьки.
Мікроклімат у медустанові забезпечує система вентиляції та кондиціонування, а безпеку — пожежна сигналізація. З третього поверху проклали додатковий шлях евакуації.
Ще перила на сходах мають антибактеріальне покриття.
Врахували й потреби людей з інвалідністю — для них встановили підйомник, скрізь зробили позначки шрифтом Брайля, поклали тактильну плитку та на вході зробили пандус із системою відтавання льоду. Таку ж систему встановили на даху і у водостоках, тому взимку бурульок на будівлі не буде.

«Моя старша донька має рідкісне захворювання та інвалідність. Раніше доводилося постійно бігати й шукати, де зробити рентген, пройти обстеження, отримати консультацію. Зараз я щаслива, бо знаю, куди йти. Ця лікарня — можливість для нас із дитиною відчувати стабільне завтра та впевненість за її здоров'я. Медзаклад світлий і просторий, а найголовніше — доступний для людей з інвалідністю», — сказала жителька Нікополя та мама двох доньок Поліна Заїкіна.


Територію поряд із будівлею підрядники перетворили на мініпарк. Викладені доріжки з тротуарної плитки, зроблене освітлення, встановлені лавки, висаджені декоративні кущі та дерева, постелений рулонний газон і встановлений дитячий майданчик.


Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що у Нікопольському районі 30 грудня відкриють міст через річку Чортомлик. Дату відкриття руху відремонтованою переправою оголосило обласне управління Служби автомобільних доріг на своїй сторінці у Facebook.

Джерело: Дніпропетровська ОДА
Поділитися: