У Нідерландах відкрилася виставка, яка присвячена українським жінкам-науковцям

Фото: Укрінформ - фото 1
Фото: Укрінформ

На виставці у Нідерландах представлені портрети 12 вчених минулого та сучасності у галузі генетики, математики, біології та інших.

У Гаазі (Нідерланди) відкрилася виставка "Наука – це вона", присвячена українським жінкам-науковцям. Виставку за підтримки посольства презентував український освітній проєкт STEM is FEM.

На виставці представлені портрети 12 вчених минулого та сучасності у галузі генетики, математики, біології та інших.

Засновник технологічної компанії Roosh та ініциатор виставки Сергій Токарєв розповідає, що головна мета проєкту – познайомити якнайбільше людей з героїнями, які змінили та змінюють життя людства на краще, але залишаються маловідомими, оскільки кожна з них зробила великий внесок у розвиток не лише вітчизняної, а й світової науки.

До речі, опис під портретами – це есе, які написані переможцями всеукраїнського конкурсу серед дівчат від 14 до 21 року. Автори описують життєвий шлях та наукові досягнення героїнь виставки, а також міркують про роль жінок у науці.

«"Наука – це вона" – дуже гарна та потрібна ініціатива. І хоча сьогодні саме український вечір, такі проєкти потрібні та актуальні не лише в Україні, а й у всьому світі», – зауважив директор компанії-співорганізатора виставки LINKS Europe в Гаазі Денис Саммут.

Проєкт організовано за підтримки Дитячого фонду ООН в Україні (ЮНІСЕФ) та ООН Жінки в Україні у межах глобальної кампанії ООН "Покоління Рівності".

Також ми писали, що Україну закликають ратифікувати Стамбульську конвенцію, адже згідно з дослідженнями, 67% жінок в Україні зазнавали психологічного, фізичного чи сексуального насильства з боку партнера чи іншої особи, а пандемія ще більше загострила проблеми, що призводять до насильства.

Реклама

Реклама