У Нацбанку змінили правила роботи кредитних контор

У Нацбанку змінили правила роботи кредитних контор - фото 1

Не прочитав договір і завинив кругленьку суму. Українці, які беруть, так звані, швидкі позики, стають жертвами кредитних контор. Та тепер такого не буде, зазначають у Нацбанку і ввести клієнта в оману не вийде. Чому? Про це розкажуть експерти.

Багато українців не звертають уваги на умови кредитів і сплачують величезні відсотки, кажуть фахівці. Та люди все одно продовжують звертатися до подібних компаній. Ідуть туди переважно ті, хто не може отримати позику в банку.

Коли відсотки накопичуються — боржника починають шукати, видзвонювати або віддають його дані колекторам. Діяльність останніх уже обмежили відповідним законом. Тепер взялися за контори, що видають експрес-кредити. Рік тому їх став контролювати Нацбанк.

«Розкриття інформації про вартість кредиту, розкриття повної інформації про всі умови та ризики кредиту, які надаються споживачу онлайн, чи у точках продажу. Зараз, нажаль, це найбільший сегмент з аналізу тих звернень, які надходять до нас», — розказує про проблеми, з якими стикаються користувачі таких контор начальниця Управління захисту прав споживачів фінансових послуг НБУ Ольга Лобойчук.

Якщо кредитні контори будуть приховувати умови договорів або не вказуватимуть їх навіть на рекламі, то матимуть справу з Національним банком, зазначають юристи.

«Будуть застосовані санкції від регулятора, якщо буде скарга від громадянина щодо незазначення цієї інформації. І можуть бути санкції аж до позбавлення ліцензії», — зазначає юрист Андрій Верба.

Також усі умови кредитування вам мають озвучити й у телефонній розмові. Утім фахівці кажуть, якщо ви маєте чисту кредитну історію, то за позикою краще звертатись у банк.

«Класичні банки — вони зрозумілі і працюють у правовій зоні. Досить рідкісний випадок, коли можна нарікати на банк, що вони вдаються до допомоги яких-небудь колекторських компаній, силових структур, які починають вибивати кредит з позичальника. І з банком простіше домовлятися. І з точки зору економіки, банки стабільні і там лояльні фінансові ставки», — наголошує президент Асоціації "Дніпровський Банківський Союз" Володимир Косюга.

Постанову Нацбанку про нові правила роботи кредитних установ ухвалили 8-го жовтня. Стати чинною вона має вже за три місяці.

Раніше ми писали про те, як у Дніпрі розпочнеться опалювальний сезон.

Реклама

 

 

Реклама