У МОЗ припускають запровадження локдауну восени, — Віктор Ляшко

Віктор Ляшко. Фото: Міністерство охорони здоров'я України - фото 1
Віктор Ляшко. Фото: Міністерство охорони здоров'я України

За словами міністра охорони здоров'я України, у країни є можливість уникнути осіннього локдауну. Однак для цього потрібно провести вакцинацію всіх пріоритетних категорій населення, які потрапляють в зону ризику.

«Якщо у нас люди старше 60 років будуть вакциновані хоча б на 80%, то потенційне зростання кількості випадків для нашої системи охорони здоров'я буде некритичним», — сказав Віктор Ляшко в інтерв'ю "РБК-Україна".

Міністр додав, що якщо і доведеться вводити локдаун, то лише для того, щоб захистити найбільш вразливі групи населення — людей старшого та похилого віку. Адже, за словами Ляшка, саме вони найчастіше інфікувалися і мали негативні наслідки для здоров'я.

Реклама

«Якщо ми захистимо вакцинацією пріоритетні групи, то ми можемо більше дивитися в бік економіки, щоб вона працювала», — додав глава МОЗ.

На запитання, чи готова медична система до можливого сплеску захворюваності восени, міністр відповів, що "жодна система охорони здоров'я не готова".

«Усі чомусь думають, що підготувати медичну систему — це як зробити ремонт у квартирі. Мовляв, її можна відремонтувати за 2–3 місяці за наявності ресурсу або бажання. Медична система — це величезний лайнер. Щоб він розвернувся, потрібно докласти досить велику кількість зусиль», — сказав Ляшко.


Раніше ми писали, що Європейський Союз додав Україну в "зелений список". Список є рекомендацією для держав-членів ЄС. Вони будуть складати свої, національні, переліки та визначати умови в'їзду для громадян держав з них.

 

Реклама