У міськраді осередками поширення COVID-19 вважають студентські гуртожитки

Михайло Лисенко - фото 1
Михайло Лисенко

Спеціальна міська комісія з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації природного характеру 5 жовтня ухвалила зміни до карантинних обмежень у Дніпрі.

Відтак громадський транспорт у місті перевозитиме пасажирів лише за кількістю місць для сидіння. Пасажири мають бути у масках. За дотриманням цих норм слідкуватимуть співробітники поліції. Крім того, рішенням комісії забороняється проведення масових заходів за участі більше 220 осіб. Спортивні зали та фітнес-клуби можуть працювати, якщо на 10 кв. м там знаходиться одна людина. Про це під час брифінгу 6 жовтня повідомив заступник міського голови Михайло Лисенко.

«Спеціалісти неодноразово наголошували на тому, що ріст захворюваності на COVID-19 пов’язаний із початком навчального року в закладах вищої освіти міста. Зокрема, через студентів, які мешкають у гуртожитках та приїжджають до Дніпра з інших міст, які знаходяться в "червоній" та "помаранчевій" зонах. Основне джерело розповсюдження коронавірусу зараз – це студенти, а розсадники інфекції – гуртожитки. Студенти ведуть активне соціальне життя: ходять на дискотеки, у клуби, переміщуються громадським транспортом тощо. Більшість студентів хворіють безсимптомно та заражають оточуючих. Ми не розуміємо, чому й досі уповноважені обласні чиновники не приймають жодних рішень і чому Міністерство освіти й досі мовчить, хоча така ситуація через роботу вишів та гуртожитків не лише у Дніпрі», — зазначив Михайло Лисенко.

У зв’язку з цим спецкомісія рекомендує закладам вищої освіти державним та приватним, які знаходяться у прямому підпорядкуванні Міністерству освіти, забезпечити перехід студентів на дистанційне навчання за місцем постійного проживання.

Реклама