У Мирнограді вже декілька місяців рятують пацієнтку з COVID-19

У Мирнограді вже декілька місяців рятують пацієнтку з COVID-19 - фото 1

Медики кажуть: це вкрай тяжкий та найтриваліший випадок у медзакладі.

Реклама

«Вони мене з того світу підняли, а взагалі, надія була зовсім кілька відсотків», — поділилась пацієнтка інфекційного відділення Мирноградської лікарні Раїса Романська.


Це зараз пані Раїса може вимовити слова подяки лікарям. А в листопаді, через важкий стан, вона постійно мовчала та ледве дихала.

«До нас приїхала — не дихала, лежала тільки на животі», — згадує медична сестра Олександра Шинкаренко.


Наступні місяці, після підтвердження коронавірусу, стали для жінки найважчими.

«Це дуже серйозна хвороба, і вона така раптова. Ось буквально температура сьогодні, і завтра вже починають горіти легені, а післязавтра вже можна розпрощатися з життям», — каже Раїса Романська.


Через підступну хворобу легені Раїси не виконували свою функцію, а показники кисню у її крові впали до вкрай небезпечної позначки.

«Найнижча сатурація, яка у неї була, — це 37», — розповів завідувач інфекційного відділення мирноградської лікарні Валерій Поспєлов.


У той час інфекційна лікарня була переповнена. Сьогодні кількість хворих зменшилася вдвічі, але виникли інші труднощі.

«Пацієнти набагато триваліше одужують, набагато більш тривалий гарячковий період», — пояснив Валерій Поспєлов.


Саме киснева підтримка стає переламною в боротьбі за життя пацієнтів. У таких випадках не обійтися без сучасних апаратів штучної вентиляції легень.
Мирноградська лікарня отримала таке обладнання від Фонду Ріната Ахметова. Медзаклад має вже шість апаратів ШВЛ і стільки ж кисневих концентраторів.

«Апарати ШВЛ, передані Фондом Ріната Ахметова, зіграли значну роль у лікуванні наших пацієнтів», — заявив Валерій Поспєлов.


Загалом Фонд передав українським медикам понад двісті сучасних апаратів штучної вентиляції легень. Нове обладнання майже в усій країні допомагає лікарям рятувати життя пацієнтів.

«Він багато в чому допомагає, всім допомагає. І лікарням, і загалом. Спасибі йому», — подякувала Рінату Ахметову Раїса Романська.


Раїса Романська після трьох місяців хвороби готується до виписки. Мріє, що зможе піти додому своїми ногами.

«Уже почала трошки ходити. Тиждень уже, трошки, по 11 кроків роблю», — резюмувала Раїса Романська.

Реклама