У Мінцифрі розповіли про проблеми з COVID-сертифікатами

У Мінцифрі розповіли про проблеми з COVID-сертифікатами - фото 1

У додатку «Дія» періодично виникають помилки через які не генеруються сертифікати.

Найчастіше COVID-сертифікати у додатку Дія не генерується через помилки лікарів, які вносять дані. Про це Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров написав у середу, 27 жовтня, у Telegram.

Він зазначив, що продукт розвився в складних умовах, тому інколи виникають проблеми.

«Нагадаю, що ми зробили це рішення лише за 2 місяці – у це не вірили наші партнери ні в ЄС, ні в Україні. 24/7 і ми зробили сервіс, за допомогою якого сотні тисяч українців успішно їздять в інші країни», - підкреслив Федоров.

Зауважено, що через нову хвилю коронавірусу та «червоні» зони суттєво розширився попит на цю послугу і розробникам складно вирішувати проблеми в умовах перевантаження.

«Найскладніший виклик зараз — це мінімізувати помилки лікарів під час занесення даних про вакцинацію, через яку ми маємо жахливу конверсію — не можемо видати сертифікат усім охочим і величезний негатив наших користувачів», - написав Міністр.

Основна проблема в тому, що помилку може виправити лише лікар, який робив вакцину та підписав запис своїм електронним підписом. В нинішніх складних умовах складно не допустити помилку, оскільки правила формування сертифікату є новими та нелегкими.

Михайло Федоров підкреслює, що всі помилки класифікуються, регулярно проводять навчання лікарів.

«Найпоширеніші помилки — це невірна вказівка серії та кодів вакцин (це необхідно для уникнення введення лівих записів), номерів вакцинації, створення дублюючих записів або неповні дані в електронній системі охорони здоров'я», - пояснив Федоров.

В Міністерстві трансформації бажають найшвидше автоматизувати внесення даних про вакцинацію.

Також зазначено, що в найближчі два тижні готується серія оновлень електронної системи охорони здоров'я, за результатами якої планується зменшити кількість негативних відповідей на 50-70%.

Реклама

Реклама