У "Мечникова" рятують жінку з нирковою недостатністюі підозрою на COVID-19

06 серпня, 11:12
У "Мечникова" рятують жінку з нирковою недостатністюі підозрою на COVID-19 - фото 1

У неї відмовили нирки. А тепер ще й підозрюють коронавірус. У "Мечникова" рятують життя 43-річної Світлани. Тиждень тому жінка почала задихатися. Медики зробили тест на Covid-19. У якому стані пацієнтка зараз? Адже із хронічною нирковою недостатньо вона у групі ризику.

Минулого четверга у Світлани Миколаївни із селища Покровка заболіло у грудях. Тиск піднявся до позначки 200, і температура перевищила норму. Жінку ушпиталили до обласної лікарні.

«Мене непокоїла задишка, я дуже злякалася. Сестра потурбувалась і привезла мене в лікарню», — говорить пацієнтка Світлана.

До "Мечникова" пані Світлану привезли у надважкому стані. Поки що медики чекають результату тесту на коронавірус. Та лікування ускладнює діаліз. У Світлани Миколаївни півтора року тому відмовили нирки.

«Зараз вона знаходиться в стаціонарі. Її спостерігають. Їй роблять аналізи, тому що, перш ніж лікувати, потрібно підтвердити аналізи. З боку нашої нирково-замісної терапії, все проводиться в повному обсязі. Їй трошки поміняли режим, у зв'язку з тим, що стан її трошки погіршився», — каже завідувачка відділенням діалізу ОКЛ ім. І. Мечникова Ольга Галущак.

Людина, у якої відмовили нирки, має постійно проходити діаліз. Це коли апарат очищає кров від токсинів. Організм робити цього вже не здатний. Чотири години, тричі на тиждень. Без цієї процедури жінка може померти за тиждень, — кажуть лікарі.

«Дуже важливо сьогодні для людей, які мають ниркову недостатність, своєчасно отримувати допомогу. Така допомога розгорнута в лікарні ім. Мечникова, 200 пацієнтів щодня отримують діалізну допомогу, і за допомогою наших лікарів можуть жити», — зазначає головний лікар ОКЛ ім. І. Мечникова Сергій Риженко.

У "Мечникова" зараз відкриті три зали діалізу. Тут працюють 24 апарати, і ще більш як шістдесят мобільних — удома у пацієнтів.

Поділитися: