У лікарні ім. Мечникова в Дніпрі провели дві операції людям, хворим на аневризм

04 серпня, 23:03
У лікарні ім. Мечникова в Дніпрі провели дві операції людям, хворим на аневризм - фото 1

Щорічно в Мечникова проводять близько шестисот таких операцій.

У Мечникова рятують одразу двох пацієнтів з аневризмою. Чоловіку 62 роки, жінці - 71. Обидва були у важкому стані. Їх вже прооперували. Втручання провели різними методами. На відкритому мозку та з допомогою спеціального катетера. В операційній побувала кореспондент 34 телеканалу.

В операційній стерильно — лікарі готуються до роботи.

Наступні чотири години медики рятуватимуть Галину. Їй 71 рік. У пацієнтки — аневризма. Це своєрідна деформація судини. Через неї у жінки вже було чотири розриви та крововиливи у мозок.

«У 25-40 відсотках випадків при першому ж крововиливі це призводить, на жаль, до смерті. Жінка вижила, і ми сьогодні спробуємо її врятувати. У даному випадку форма - це гігантська аневризма без вираженої шийки. Вимкнути її можна тільки мікрохірургічним шляхом, що сьогодні і буде зроблено», - повідомляє Сергій Григорук, завідувач відділення судинної нейрохірургії ОКЛ ім. І. Мечникова.

В операційній — щонайменше п'ятеро медиків. Втручання проводять на відкритому мозку за допомогою сучасного мікроскопа.

Поверхом нижче триває ще одна операція. Із діагнозом “аневризма” тут рятують чоловіка. Віктору — 62 роки. До Мечникова його привезли непритомним.

Операцію проводять без розрізів. Спеціальний катетер вводять через прокол у стегні.

«Це повноцінна хірургічна операція, під час якої запроваджується спеціальний катетер по судині, безпосередньо підводитися до тіла аневризми. Накладаються спеціальні спіралі», - розповідає Олександр Куць, нейрохірург ОКЛ ім. І. Мечникова.

Після втручання на пацієнтів чекає тривала реабілітація. Відновлюватися доведеться щонайменше 6 місяців. У нашій області такі операції проводять лише в лікарні Мечникова.

«Якщо в інших лікарнях проводять фрагменти операцій, то в Мечникова роблять весь спектр операцій, які дозволяють пацієнтові вижити. Якщо не робити таких операцій, то, на жаль, 9 з 10 пацієнтів помирає. Особливо ті, у кого великий крововилив», - ділиться головний лікар ОКЛ ім. І. Мечникова Сергій Риженко.

Щороку в Мечникова проводять близько шестисот таких операцій.

Поділитися: