У квітні планету накриють магнітні бурі

09 квітня, 01:35
У квітні планету накриють магнітні бурі - фото 1

Спалахи на сонці зафіксували напередодні, і вже сьогодні, за підрахунками астрономів, потік має дістатися Землі. На що впливають космічні коливання та чому ми почуваємо себе гірше у такі дні? Розбиралися журналісти "Деталей".

«Ми прив’язані до магнітного поля Землі, от приблизно як наш інтернет працює на частоті 50 Гц, а потім уявіть собі що змінюється ця частота, і що буде з нашими приладами. Приблизно те саме відбувається не тільки з організмом людини, а й взагалі з усім, що існує на Землі», — каже завідувач кафедри проєктування та конструкції літальних апаратів ДНУ ім. О. Гончара Василь Шевцов.

Цього місяця магнітних бурь очікується дві. Перша розпочнеться 8 квітня, а її пік прогнозують на 10-те. Наступна прийде 16-го, і відступить уже за день.

Вплинути на формування таких явищ ми не можемо, запевняють фахівці. Тому лікарі додають: варто зміцнювати організм, аби зменшити шкоду від космічних потоків. Бо ж зараз у категорії ризику не лише люди із серцево-судинними захворюваннями, а й ті, хто переніс коронавірус.

«Є багато так званих постковідних станів, коли пацієнти перенесли захворювання в минулому, і стають більш сприйнятливі до змін магнітного поля Землі. Треба щоб цього дня людина не переїдала, та, за можливості, обмежила фізичні навантаження або перенесла їх на інший день», — пояснює завідувач відділення кардіології ОКЛ ім. Мечникова Дмитро Чвора.

А ще треба не нервувати, відмовитися від кави та занадто солоних продуктів, кажуть дієтологи.

Дієтологиня Яніна Дубовик радить харчуватися цими днями максимально щадно та приділяти увагу достатньому рівню води в організмі.

Ще на дві хвилі магнітних бурь очікує планета у травні. Тому готуватися до космічних коливань, а саме займатися спортом і відмовитися від шкідливих звичок, варто вже зараз, запевняють експерти.

Джерело: Програма "Деталі"
Поділитися: