У КСУ відмовляються виконувати указ Зеленського про відсторонення Тупицького

30.12.2020, 17:39
У КСУ відмовляються виконувати указ Зеленського про відсторонення Тупицького - фото 1

До своєї позиції про відсторонення голови КС правовий департамент секретаріату Конституційного суду додав, що Президент України нібито має скасувати свій указ про відсторонення Олександра Тупицького від займаної посади.

Як повідомляє сайт Конституційного суду України, указ Президента Володимира Зеленського № 607/2020 від 29 грудня цього року нібито "є юридично нікчемним і не може підлягати виконанню". Оскільки виданий головою держави із нібито перевищенням конституційних повноважень указ суперечить засадам організації державної влади в Україні, конституційним принципам діяльності КСУ, а також "посягає на конституційно-правовий статус судді Конституційного Суду України". Виходячи з цього, Тупицький нібито зобов’язаний продовжувати виконувати свої службові обов’язки відповідно до Конституції та закону "Про Конституційний суд України".

За інформацією джерела агентства "Укрінформ" у Конституційному суді, питання відсторонення Олександра Тупицького ще мають розглянути підлеглі йому судді. Початок відповідних зборів запланований на 12:00 5 січня 2021 року. А допоки відсторонений президентом України Володимиром Зеленським голова КСУ Тупицький ігнорує указ голови держави та ходить на роботу. Сьогодні охорона КС намагалась не впустити його, але голова секретаріату суду замовив для нього перепустку і відсторонений голова Конституційного суду України потрапив на своє робоче місце.

Нагадаємо, раніше ми розповідали про реакцію громадськості та Президента Зеленського на скандальне рішення КСУ про електронне декларування та НАЗК.

Також голова КСУ Тупицький проігнорував виклик до Офісу Генерального прокурора.

А ще Зеленський відсторонив Олександра Тупицького від посади судді КСУ на 2 місяці. Відповідний указ Президент України Володимир Зеленський підписав вчора, 29 грудня, під час засідання РНБО.

Поділитися: