У Криворізькому педагогічному університеті відкрили кімнату матері та дитини

26.11.2020, 18:05
Фото: kdpu.edu.ua - фото 1
Фото: kdpu.edu.ua

Проєкт реалізували спільно з німецькими інвесторами — від них отримали двадцять тисяч гривень.

Столик для сповивання, манеж та ліжечко. У Криворізькому педуніверситеті відкрили кімнату матері та дитини. Там можна погодувати малюка, переодягти та укласти на обідній сон. Таким чином, студенти зможуть поєднувати навчання та особисте життя, — кажуть у виші. Ця кімната стала вже третьою у Центрі соціального розвитку університету.

Ірина бавиться з трирічним сином Даміром. Жінка працює у Центрі соціального розвитку Криворізького педуніверситету. Згадує: завагітніла, коли вступала до магістратури. Навчання вирішила не покидати.

«Кімната, де є можливість перезавантажитись, змінити місце, середовище, відпочити там із дитинкою, де дуже комфортне перебування для тебе і дитини — ти її можеш погодувати, дитинка зможе погратись, поки ти відпочинеш тих 15–20 хв», — розповідає Ірина Борзовська, методистка центру соціального розвитку Криворізького педуніверситету.

Дитяча та сенсорна кімнати з’явились у третьому гуртожитку педуніверситету ще кілька років тому. Щоб батьки могли залишити малюків із вихователем на час лекцій. Нещодавно тут відкрили ще одне приміщення — для крихіток до року. Зі зручним манежем, сповивальним столиком та ліжечком.

«Кімната матері та дитини, яка покликана все ж таки дозволити молодим матусям і, можливо, татусям поєднувати навчання і роботу з їх батьківством. Це є момент певного усамітнення матері і дитини», — ділиться Ілля Лисоконь, керівник молодіжного центру Криворізького педуніверситету.

Проєкт реалізували спільно з німецькими інвесторами — від них отримали двадцять тисяч гривень. А от стіни студенти розмальовували власноруч.

«Серед наших планів ми розмірковуємо, щоб відкрити спеціальний кабінет для дітей, котрі цього потребують, — корекції мовлення, логопедичний кабінет. Оскільки у нас є спеціальність "корекційна освіта", "корекційна педагогіка" і тут же діти, які потребують корегуючих вправ», — повідомляє ректор Криворізького педуніверситету Ярослав Шрамко.

Загалом у Криворізькому університеті — близько чотирьохсот молодих матусь. Ідеться не лише про студенток, а і про викладачів.

Поділитися: