У Кривому Розі з’явився перший пост для зважування фур

У Кривому Розі з’явився перший пост для зважування фур - фото 1

Вантажівки – на терези. Пересувний ваговий комплекс встановили на трасі з боку Дніпра. Спеціалісти переконують, так міські дороги можна вберегти від перенавантажених фур, а значить і псування. За роботою на посту спостерігала наша знімальна група. Чи багато порушників?

Траса Дніпро-Кривий Ріг. Щогодини по цій дорозі до міста заїжджають десятки багатотонних вантажівок. Тепер кожну зважують на вагах.

Богдан перевозить яблучний сік із ферми. Його вантаж виявився важчим за норму на 5%. Чоловік запевняє, про порушення не знав. Адже на місці відправки терезів не було.

«Вийшло так, що я “приїхав” на штраф. Будуть робити облік, і результат надішлють поштою, тобто поки я не знаю, скільки я заплачу. Я обома руками “за”, хай будуть дороги ціліші і будемо возити без перегрузів — буде краща дорога», — ділиться водій Богдан Попач.

Нове італійське обладнання зважує автомобілі всього за декілька хвилин. Процес контролюють патрульні та спеціалісти «Укртрансбезпеки».

«Згідно з вимогами ПДД, у нас введено обмеження по повній масі колісних транспортних засобів вантажівок — 40 т, 44 т — для контейнеровозів. Також є можливість контролювати за даними вагами одиночну, подвійну та потрійну вагу. Це універсальні ваги, які надають нам змогу здійснити ваговий контроль на будь-якому транспортному засобі», — повідомляє Олександр Зінченко, старший державний інспектор відділу міжрегіонального управління «Укртрансбезпеки».

Якщо вантажівка важча за норму на 5-10% — доведеться сплатити вісім з половиною тисяч гривень штрафу. Якщо перенавантаження більше десяти відсотків — штраф сягне сімнадцяти тисяч гривень. А от за порушення у понад 20% — прийдеться викласти тридцять чотири тисячі гривень.

Ціна цього вагового комплексу – близько 300 тисяч гривень. Спеціалісти переконують, вітчизняні дороги «вмирають» саме від перенавантаження.

«Ми ще маємо на меті чотири в’їзди обладнати: виїзд на Миколаїв, на Жовті Води, Запоріжжя і на Кам’янське, щоб основні в’їзди, якими рухаються по трасам національного значення транзитний транспорт, щоб їх таким чином закрити і максимально недопустити рух перегруженого транспорту по території міста Кривого Рогу», — ділиться Олександр Катриченко, заступник міського голови Кривого Рогу.

Тільки за один ранок на трасі Дніпро-Кривий Ріг спіймали трьох порушників. Усі великогабарити обійшлися мінімальним штрафом і зобов’язані були вивантажити зайве, аби проїхати в місто.

Реклама