У Кривому Розі зафіксували незаконне втручання у підрахунок голосів

30 жовтня, 16:35
У Кривому Розі зафіксували незаконне втручання у підрахунок голосів - фото 1

Скаргу про це до міської виборчої комісії подали представники кандидата в мери Кривого Рогу Дмитра Шевчика.

На відео з ТВК Металургійного району можна побачити, як кандидат у депутати районної у місті ради Павло Гівель та члени комісії розмовляють і разом перебирають бланки.

«Вирішувалося питання щодо помарки у бюлетенях - за кого буде голос відданий. Кандидат у депутати Гівель Павло вказував, до якої партії ця позначка відноситься. Вони прийняли рішення згідно вказівки», — повідомив спостерігач від кандидата на посаду міського голови Дмитра Шевчика Богдан Двірник.


Втім сам Павло Гівель звинувачення на свою адресу заперечив. Каже: на підрахунки не впливав, а лише консультував членів комісії.

«Під час перевірки бюлетенів були комісії не зовсім зрозумілі ці положення. Я вимушений був показати методичні матеріали ЦВК, для того, щоб члени комісії правильно врахували той чи інший голос», - пояснив кандидат у депутати до Металургійної районної у місті ради Павло Гівель.


Слова Гівеля підтверджують і у комісії.

«Ми робили повторний перерахунок голосів і дивилися, які бюлетені є дійсні, а які недійсні. Відкривали кодекс і дивилися», - розповіла членкиня комісії Ніна Ляшенко.


Ніну Ляшенко підтримує і секретарка ТВК Металургійного району Кривого Рогу Тетяна Ганжа:

- Павло Орестович показав, що “дивіться, згідно цього цей бюлетень вважається таким-то. Ну, я вам показав, а ви вирішуйте”. Ми вирішили так, як велів закон.


Втім, у штабі кандидата Дмитра Шевчика вважають такі дії незаконним втручанням у підрахунок голосів і подали скаргу у міську територіальну виборчу комісію. Вимагають відсторонити від роботи голову ТВК Металургійного району та деяких її членів. Скаргу відхилили. Кажуть: доказів з порушеннями недостатньо і розібрати, що саме відбувається на наданому відео — неможливо.

«Нажаль, суб’єктом оскарження не було надано належних доказів, які б встановлювали зв’язок між оскаржуваними діями і наслідками, до яких це призвело. Комісія, оцінюючи належним чином докази і матеріали дійшла висновку, що суб’єкт звернення не надав достатньо доказів для того, щоб ми могли прийняти таке рішення», - заявив голова Криворізької міської ТВК Валентин Орлов.


Спостерігачі від кандидата Шевчика заявляють: так просто справу не залишать. Збиратимуть докази і оскаржуватимуть рішення у суді.

Поділитися: