У Кривому Розі ввели безоплатний проїзд у громадському транспорті

У Кривому Розі ввели безоплатний проїзд у громадському транспорті - фото 1

Від початку травня у Кривому Розі проїзд у комунальному транспорті став безкоштовним. Аби скористатися пільгою, треба мати картку криворіжця.

Впровадження електронної системи коштувало місту 5 млн гривень. Як компенсуватимуть витрати перевізникам та у скільки ставатиме безоплатний проїзд міському бюджетові, дізнавалися журналісти "Деталей".

Контролювати пасажиропотік та кількість транспорту на маршрутах будуть тими самими картками. Валідатори передаватимуть інформацію до єдиної системи, аби надалі компенсувати проїзд водіям.

«З кожним днем зростає кількість валідацій. За такими пасажирами проходить постійний облік, система їх рахує і передає на підприємство, окремо по автобусах і окремо по тролейбусах», — каже директор КП "Міський тролейбус" Олександр Приходько.

Пальне, ремонти машин, зарплати водіям та кондукторам — усе оплачуватимуть з міського бюджету, кажуть комунальники. Цьогоріч на це виділили 750 мільйонів гривень.

«Дотатування транспорту завжди закладається в бюджеті міста. В нашому випадку на поточний рік уже було закладено кошти на дотатування, і під час впровадження безоплатного проїзду відбувається певна економія в частині інкасацій готівкових коштів.
Частина кондукторів звільняється з роботи, тому фактично дуже великого навантаження на бюджет на сьогодні ми не бачимо», — розповідає директор КП "Центр електронних платежів" Євген Кривенко.

Свою картку вже отримали понад двісті тисяч криворіжців, та до кінця року ті, хто її не мають, зможуть їздити і за гроші.

Джерело: Програма "Деталі"