У Кривому Розі встановили сучасні електропідйомники у підземному переході

27 квітня, 16:44
Фото: Блог Кривого Рогу - фото 1
Фото: Блог Кривого Рогу

Сучасні електропідйомники у підземному переході. Такі встановили у Кривому Розі на вулиці Лермонтова. Це перші подібні у місті.

Призначені вони для людей з інвалідністю, чи тих, кому просто важко долати круті східці, кажуть у мерії. Як працюють нові пристрої та коли ними зможуть скористатися містяни? Дізнавалася наша Валерія Заярна.

Надії Олександрівні майже 80 років. Чи не щодня їй доводиться ходити на ринок по інший бік вулиці. Жінка додає: має хворі коліна, і кожен спуск до підземного переходу — випробування.

«Важкувато, це навіть більше того, ніж важкувато. Тим більше нам у віці, та й з дітками мами і тата, та й інвалідам особливо. Звичайно, ось таке чудо підходить цілком. Це полегшить у будь-якому випадку і як підніматися, і як опуститися», — говорить жителька Кривого Рогу надія Кариліна.

Жінка каже: новий електропідйомник уже випробувала. Й тепер долати ту ж саму відстань може набагато швидше.

«Витримує більше 200 кілограмів і легкий у використанні. Усе, що потрібно, аби потрапити донизу, — заїхати візочком на платформу, опустити обмежувачі руху та натиснути кнопку», — зазначила кореспондентка Валерія Заярна.

До того ж у разі раптового відключення електрики агрегат продовжить працювати. Днями пристрій пройшов ретельну перевірку спеціальної комісії. ЇЇ голова запевняє: підйомник зроблений за всіма європейськими стандартами.

«Тут є і підйоми, які обмежують рух коліс коляски, тут є і поручні навколо мене: і спереду і ззаду, збоку — для того, щоб я міг триматися. Більш того, тут усі кнопки не вмикаються — вони працюють на утримання. Це означає, якщо щось станеться, мені не потрібно вимикати кнопку, а досить прибрати руку. Плюс є аварійна кнопка зупинки», — каже голова постійної комісії міськради з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення Олександр Піскун.

У Кривому Розі такі електропідйомники встановили вперше. На один із міського бюджету витратили 400 тисяч гривень.

«Кут нахилу сходинок не дозволяє комфортно спускатися людині з обмеженими можливостями. А на цьому підйомнику людина може самостійно виконувати всі функції, їй не потрібна стороння допомога», — зазначив заступник начальника управління капітального будівництва Денис Зельцев.

Поки що підземний перехід та підйомники працюють у тестовому режимі. Та вже з червня скористатися новим пристроєм зможе кожен криворіжець.

Поділитися: