У Кривому Розі відкрили перший в Україні пам'ятник загиблим в боях під Іловайськом

29 серпня, 17:30
Фото редакции 34 канала - фото 1
Фото редакции 34 канала

29 серпня криворіжці провели мітинг-реквієм за загиблими героями України.

Понад півтисячі жителів Кривого Рогу зібралися, щоб вшанувати пам'ять українських героїв, які загинули на Донбасі. Мітинг-реквієм пройшов на алеї Героїв в Металургійному районі. До меморіалів прийшли ветерани бойових дій, родичі і побратими полеглих воїнів і тих, чия доля досі невідома. Батьків і родичів українських військовослужбовців нагородили нагрудними «Знаками пошани». Загиблих вшанували хвилиною мовчання та піснею «Плине кача по Тисині».

На алеї відкрили пам'ятник загиблим воїнам в 2014 році під Іловайськом. Меморіал освятили представники духовенства. Автор пам'ятника - відомий криворізький скульптор Микола Гапон. Загальна вага меморіалу, зробленого з граніту і бронзи, становить близько 36 тонн. Важливу роль в ідеї і фінансуванні створення пам'ятника «Іловайський хрест» зіграли представники 40-го батальйону «Кривбас».

«Цей пам'ятник має стати символом мужності і патріотизму. Він повинен нам завжди нагадувати, якими були ці хлопці і за що вони віддали своє життя», - сказав заступник командира 40-го батальйону «Кривбас», Герой України Юрій Сіньковський.

У Кривому Розі відкрили перший в Україні пам'ятник загиблим в боях під Іловайськом - фото 129921
У Кривому Розі відкрили перший в Україні пам'ятник загиблим в боях під Іловайськом - фото 129922
У Кривому Розі відкрили перший в Україні пам'ятник загиблим в боях під Іловайськом - фото 129924
У Кривому Розі відкрили перший в Україні пам'ятник загиблим в боях під Іловайськом - фото 129923
Олександр Акуленко
Олександр Акуленко журналіст, редактор
Поділитися: