У Кривому Розі вакцинують спостерігачів ЗНО

22 квітня, 18:34
У Кривому Розі вакцинують спостерігачів ЗНО - фото 1

Приймають заявки та роблять щеплення. У Кривому Розі триває підготовка до зовнішнього незалежного оцінювання. Спостерігачів, що працюватимуть під час тестування вакцинують мобільні бригади.

Першу імунізацію провели на базі 95-ї гімназії. Чим щеплювали та чи отримають вчителі другу дозу? Валерія Заярна дізнавалася.

Уже вчетверте працюватиме спостерігачем, та так до тестування ще не готувалася, жартує пані Тетяна. Жінка додає: вакцинуватися планувала давно, бо на коронавірус не хворіла й підхопити його під час ЗНО не хоче.

«Я із самого початку вважаю, що потрібно вакцинуватися, і я хотіла. І якби зараз не така нагода, що можна вакцинуватися тут, у 95-й гімназії, я б вакцинувалася в будь-якому медичному закладі. Я вважаю, що це потрібно, і треба оберігати своє здоров’я», — говорить вчителька української мови Тетяна Семенютенко.

Щеплення — швидке й безболісне, каже Жанна Василівна. Вона працює вчителькою з трудового навчання вже 30 років. Ділиться: робота у них ризикована, тому те, що до ЗНО готуються завчасно, — це добре.

Усіх педагогів прищеплюють китайською вакциною CoronaVac. Одна ампула розрахована на один укол. До Кривого Рогу надійшло близько тисячі доз препарату. Та медики нагадують і про побічні дії.

«У цієї вакцини є побочні ефекти: слабкість, ломота в тілі, озноб, лихоманка, біль у суглобах, біль у місці ін’єкції. Ці всі симптоми самостійно проходять протягом 2-3 днів», — зазначає медсестра мобільної бригади з вакцинування від коронавірусу Ельвіна Гладка.

Загалом на базі 95-ї гімназії прищепили 80 педагогів шкіл та університетів Металургійного району. Всі вони долучаються до проведення ЗНО у травні та червні. Другу дозу вакцини освітяни отримають за місяць.

«Це був непростий крок, тому що люди повинні були дуже швидко вирішити, за два дні, чи пройдуть вони цю процедуру, чи ні. Єдина вимога, що до початку безпосередньо процедури ЗНО аби більше 20 днів пройшло», — каже методистка міського центру професійного розвитку педпрацівників Лілія Тітаренко.

До кінця тижня планують прищепити всіх педагогів із семи районів міста. Наразі у Дніпропетровській області вакцинувалися 37 тисяч людей. Зараз ін’єкції роблять препаратами CoronaVac і Pfizer.

Поділитися: