У Кривому Розі пройшов півфінал конкурсу "Green інтелект"

У пошуках обдарованих дітей. У Кривому Розі пройшов півфінал конкурсу "Green інтелект". Реалізують його за ініціативи "Зеленого центру Метінвест" спільно з освітянами у Кривому Розі, Маріуполі та Запоріжжі. Учасники — учні одинадцятих класів.

Конкурс "Green інтелект" спрямований на пошук та мотивацію обдарованих дітей, які зацікавлені природничими науками й опікуються питаннями екології.

Серед учасників інтелектуальних батлів — Богдан. Хлопець мріє стати нейрохірургом. Каже: цей конкурс допоміг перевірити свої знання з хімії, біології та фізики, а також остаточно визначитися з майбутнім фахом.

«Мені не було складно. Перший етап складався з двох тестів: перший — правда чи брехня з 20 запитань, а другий складався з 40 запитань, на яких було 4 варіанти відповіді, один з яких правильний. У цьому півфіналі нам дали перелік запитань і потім вибірково поставили деякі з них. Ми мали за годину відповісти на них усі», — говорить учасник конкурсу Богдан Лук'янов.

Знання та швидкість — це основні критерії для перемоги у конкурсі. Завдання пов’язані з інформацією про людину, подорожі, кулінарію, техніку та мають екологічну спрямованість. Дар'ї такий формат до вподоби.

«Хотілося дізнатись, як це все взагалі буде, відповісти на запитання і дізнатися, в якій сфері я краще, а в якій трішки не дуже. Перший етап мені сподобався дуже сильно. Я ніколи раніше не пробувала себе у кахут і хотілося б ще, звичайно, так пограти, швидко треба знайти відповіді, мозок починає працювати», — говорить учасниця конкурсу Дарія Костюк.

Конкурс "Green інтелект" проходить у чотири етапи: відбірковий, півфінал, фінал та міжрегіональний суперфінал. Він став випробуванням не лише для школярів, а й для їхніх наставників. Пані Світлана привела на змагання двох своїх вихованців.

«Для вчителя — це досвід участі її дітей, щоб продемонструвати глибину, ширину і багатогранність знань дітей, "Green інтелект", з моєю точки зору, він рекламує і дуже ґрунтовно пояснює багато професій, де, що і як потрібно вчити, довчити», — говорить викладачка біології Криворізької спеціалізованої школи № 9 Світлана Гутник.

Загалом із Кривого Рогу було близько двохсот заявок на участь. Формат обрали досить незвичний, аби кожен із конкурсантів максимально міг розкрити себе.

«Для чого взагалі цей конкурс потрібен? Як ви знаєте компанія "Метінвест" минулого року ініціювала великий проєкт "Стім Кемп", який був спрямований на те, щоб надати значущість для технічних наук, щоб діти вибирали на іспитах і надалі своє життя пов'язували з прикладними науками, з інженерією. Зокрема, є класна ініціатива зі створенням в Україні першого технічного університету "Метінвест політехніка". Все це робиться для того, щоб технічні науки стали популярнішими», — говорить член журі, директор представництва ГС "Зелений Центр Метінвест" Дмитро Мурашко.

Із 50 учасників до фіналу пройдуть лише 10. Серед них визначать призерів. Винагородою будуть ноутбуки. Той, хто здобуде першість, візьме участь у суперфіналі, де конкуруватиме з переможцями з Маріуполя та Запоріжжя.

Реклама

Валерія Заярна
Валерія Заярна Кореспондентка. Загалом у журналістиці працюю близько двох років. Улюблені теми: спорт і кримінал 👮‍♀️🚓, але часом волію і щось лайтовіше. Наприклад, тема мистецтва: концерти, картинні галереї.

Реклама