У Кривому Розі нарахували захмарні борги власникам квартир з автономним опаленням

02 березня, 18:52
У Кривому Розі нарахували захмарні борги власникам квартир з автономним опаленням - фото 1

Натопили на десятки тисяч гривень. У Кривому Розі тепловики нарахували захмарні борги власникам квартир з автономним опаленням і тепер через суд намагаються стягнути гроші.

Мовляв, люди незаконно зрізали батареї. "Автономники" ж запевняють: комісії перевіряли їх кілька разів, і всі дозволи на це були. Тож чому виникла колізія? І чи є вихід?

Олена від централізованого опалення відмовилася 10 років тому на законних підставах. Запевняє: тепловики двічі це перевіряли.

Та раптом дізналася, що заборгувала за опалення понад пів сотні тисяч гривень. Причому квитанцій не отримувала. Постачальник одразу надав судовий наказ: негайно сплатити.

«Ми звернулися до суду з проханням анулювати це рішення. І зараз у судовому порядку розглядаємо, аби "Теплоцентраль" із нас зняла борг у сумі 53 тисячі», — говорить власниця квартири з автономним опаленням Олена Рибка.

Та найбільше Олену обурює те, що від централізованого опалення їх відключав один теплопостачальник, а розрахуватися вимагає інший. Із яким навіть договорів не укладали.

Ще у 2008-му державна "Теплоцентраль" передала свої мережі міському підприємству. Відтак у споживачів змінився і постачальник тепла. Той "автономників" від опалення відключив і закрив особові рахунки. Та згодом і труби, і абонентів знову повернули до "Теплоцентралі". І там рахунки відкрили знову, — пояснили правозахисники. У боржники записали двісті п'ятдесят власників автономного опалення. Так і виявився кожен із них винним десятки тисяч гривень.

«У нас є відповідь із тепломережі, що вони пишуть гендиректору "Теплоцентралі" — люди встановили автономне опалення, є документи. Але "Теплоцентраль" всіляко не хоче їх приймати, тому що їм вигідно», — пояснює голова правозахисної організації Яна Беркут.

А у "Теплоцентралі" стверджують: люди, яких записали у боржники, мовляв, від централізованого опалення від'єдналися самовільно.

«З 2007 року порядок унеможливлював відключення окремих квартир. Акту, затвердженого міжвідомчою комісією, як вимагав на той момент порядок про відключення, їх немає», — говорить керівниця відділу зв’язків із громадськістю АТ "Криворізька теплоцентраль" Валерія Хоменко.

 

Поділитися: