У Кривому Розі на вулиці Вадима Гурова комунальники відрізали в будинку газ

04 березня, 17:07
У Кривому Розі на вулиці Вадима Гурова комунальники відрізали в будинку газ - фото 1

Місяць без газу. У Кривому Розі на вулиці Вадима Гурова комунальники відрізали мешканців від блакитного палива. Мовляв, усунили витоки газу, а ось ремонт мають оплатити жителі під’їзду. Хоча люди кажуть, що їх не попередили про відключення і тепер просто вимагають гроші. На чиєму боці правда?

84-річна Мирослава Моїсеївна вже місяць вимушена готувати на старенькій електроплиті.

«Дня три я взагалі хотіла яйце зварити — нема на чому. Плитку приніс мені син, але... на ній нічого не приготуєш. Погано без газу, звичайно. Я на ній не можу готувати, тому що довго, багато електрики бере», — каже Мирослава Моїсеївна.

Газ у будинку 35 на вулиці Вадима Гурова відрізали ще у лютому. Блакитне паливо зникло у мешканців 5-ти квартир.

«Подзвонив на гарячу лінію "Криворіжгазу", мені там дали відповідь, що був зламаний хвостовик. Писали заяву на мера міста Павлова, в райвиконком писали заяву, після чого — "нуль", ніхто не реагує», — говорить Павло Старов, який мешкає у цьому будинку.

У "Криворіжгазі" кажуть, на виклик про витік палива виїхали — його усунули. Але ремонтувати труби мешканці мають власним коштом.

«Це процедура платна, тому що не знаходиться на нашому балансі. Якби це був наш баланс, то тоді обслуговуємо це самі і робимо ремонт самостійно. А оскільки це не на нашому балансі, то відповідно жителі повинні робити за свій рахунок, ну або за рахунок управителя або організації», — говорить начальник Центрального диспетчерського управління "Криворіжгазу" Костянтин Жиг.

А ось юрист каже: газовики мали відключити паливо лише після того, як попередять мешканців будинку. І полагодити повинні були швидко — бо, за законом, людей не можна залишати без газу більш ніж на 2 дні.

«Якщо газорозподільна фірма стверджує, що вона не є власником такої системи комунікації: по-перше, вони не мали юридичних підстав втручатися, а якщо це сталося, то змушувати оплачувати всі витрати безпосередньо ту організацію, яка проводила там роботи», — зазначає юрист Іван Ясик.

Тож юрист радить мешканцям звернутися до суду. Лише так можна змусити підприємство за 2 тижні полагодити та підключити паливо власним коштом.

Поділитися: