У Кривому Розі на вулиці Музичній з аварійного балкону падає каміння людям на голову

03 березня, 17:40
У Кривому Розі на вулиці Музичній з аварійного балкону падає каміння людям на голову - фото 1

Бетонна брила над головами пішоходів. У Кривому Розі жителі вулиці Музичної скаржаться на аварійний балкон. Кажуть, що ходити під ним моторошно. Бо впасти може щосекунди. Комунальники огородили територію під будинком, але ж проблему це не вирішило. Хто має відповісти за небезпеку над головою?

Ірина каже: балкон на вулиці Музичній руйнується роками. Тож щоденний похід на роботу перетворився на квест. Крокуючи тротуаром, щохвилини жінка дивиться вгору.

«Ось тільки відпав, це буквально ось-ось-ось, нещодавно. А вже років зо три він повністю відшарувався від стені. Тобто, якщо він впаде, то тут буде місця мало всім. Добре, якщо комусь не на голову, хоча і цеглою може прибити запросто. Тому що бачите, які ось каміння відпадають», — говорить жителька Кривого Рогу Ірина Шевченко.

Сусіди не раз скаржилися комунальникам на аварійний балкон. Але ті лише обгородили територію стрічкою.

«Це дуже,звичайно, страшно. Якби не стрічка, ми пройшли б повз. Якщо голову не підняти, то, звичайно, не чекаєш, що тобі впасти щось прямо на голову може», — каже жителька Кривого Рогу Інна Тимощук.

У мерії говорять, що лагодити балкони — справа власників житла.

«Ми вже знайшли цього власника, який уже на сьогоднішні займається питанням щодо демонтажу цієї плити шляхом наймання спеціалізованної організації. Сам власник знаходиться поза межами міста», — зазначає завідувач відділу житлово-комунального господарства Покровської райради Денис Гапон.

А от юристи додають: якщо балкон таки впаде і когось зачепить — постраждалий матиме право на компенсацію. І платити її доведеться теж власнику.

«Власники багатоквартирних будинків несуть повну юридичну відповідальність за належний стан допоміжних територій і приміщень,зокрема якими є балкони. В разі виникнення будь-якої аварійної ситуації, потрібно, як мінімум, зафіксувати цей факт. Потім разом із зібраними доказами слід звернутися в районний суд із позовною заявою до власника цього приміщення на отримання компенсації», — каже юрист Іван Ясик.

Одні — у тріщинах, з іржавим поруччям, інші — вже без нижніх плит. Скільки загалом у місті аварійних балконів — у мерії не рахують. Та той, що у будинку на вулиці Музичний, обіцяють демонтувати вже за два тижні.

Поділитися: