У Кривому Розі на трьох безробітних лише одна вакансія

24 вересня, 20:05
У Кривому Розі на трьох безробітних лише одна вакансія - фото 1

У місті понад 6,5 тисяч жителів у пошуках роботи і це тільки офіційні дані.

Натомість пропозицій на ринку праці обмаль. Таку статистику пов’язують з карантином та економічною кризою. Як знайти омріяну роботу, та від чого залежить половина успіху?
Тетяна — економіст. Працювала головним спеціалістом у юридичному відділі, доки її посаду не скоротили. Нині жінка на обліку в Центрі зайнятості.

«‎Мені було запропоновано 2 вакансії, це вакансії економістом. Це в "Ощадбанку" і 4-й міськлікарні. Я відмовилася, бо там зарплата мінімалка. Основне — це, звичайно, зарплата. Не нижче моєї, яка була до служби зайнятості. І розташування місця роботи, тобто недалеко від будинку», — каже Тетяна Нікітіна.


Нині у Кривому Розі вдвічі більше безробітних, ніж на початку року. Причому шукають нове місце роботи переважно жінки. Вакансій майже втричі менше, близько 1 800. Із них 400 — для людей з інвалідністю.
Експерти кажуть: усе через карантин та економічну кризу. А також масове повернення заробітчан. Утім заспокоюють: незабаром вільних посад може додатися.

«Роботодавці, у яких працівники працювали дистанційно, відчули смак певний цієї роботи, і можливість навіть не створювати умови для роботи. Там можна не мати офісу, не витрачати кошти на оренду. Вони побачили, що люди можуть виконувати цю роботу і вдома. Переходять на різні форми», — пояснює директор міськрайонного Центру зайнятості Ігор Вознюк.


Тож інженери, електрогазозварювальники, слюсарі та водії стають менш затребуваними.

Утім, щоб знайти омріяну роботу, треба передусім написати якісне резюме, — кажуть спеціалісти.

«Якщо роботодавець уже довів особу до співбесіди, а перед тим подивився резюме — це каже про те, що 50% працевлаштування відбудеться. Резюме, воно з фото йде. Кажемо про те, що фото повинно бути. Кольорове — це таке діло. Але фото — діловий стиль одягу. Ніякий там пляжний варіант», — каже начальниця відділу міськрайонного Центру зайнятості Ольга Боголепова.


Також у резюме не має бути "календарних дір". Тобто вказати треба не лише попереднє місце роботи, а й декрет чи період безробіття. Також слід роботи акцент на вміннях, навичках та досягненнях, а не на місцях роботи. А ще обов’язково вичитати текст на помилки. У правильно складеному резюме криється 50% успіху при прийомі на роботу.

Поділитися: