У Кривому Розі на 30%  перевищений епідпоріг

У Кривому Розі на 30%  перевищений епідпоріг - фото 1

У Кривому Розі перевищений епідпоріг захворюваності на грип та ГРВІ. З початку року понад три з половиною тисячі жителів звернулися до лікарні.

З якими симптомами? Чи треба боятися епідемії? Дізнавався кореспондент 34 телеканалу.

Катерина вже оговтується від хвороби. Жінка каже, швидко одужала, тому що робила щеплення. Зараз прийшла закривати лікарняний.

"У мене була слабкість, був головний біль, закладеність носа, температури високої не було. Ми вакцинувались цього мысяця та протягом 5-ти днів все стало добре, зараз прийшла виписуватися. Рясне тепле пиття, постільний режим», — розповідає Катерина Чуплак, вона хворіла на ГРВІ.

А от Марія прийшла до лікарні на обстеження. Вона чекає на дитину і хотіла б убезпечити себе та родину від хвороби. Виконує усі поради медиків.

“Я намагаюся не ходити в громадські місця, не вживати після когось води. Намагаюся рідини пити побільше. Вологе прибирання будинку, хворих не запускаємо додому, щоб не захворіти», — ділиться вагітна Марія Ангарова.

Епідпоріг у місті перевищений на 30%, кажуть спеціалісти. За останній тиждень на грип та ГРВІ захворіло більше 3,5 тисяч криворіжців. Втім, порівняно з минулими роками, статистика краща, стверджують у відділі охорони здоров'я.

“Ми самі порахували 3 тижні кожного року, починаючи з 2014-го, і вийшли на те, що в поточному році найнижчий рівень захворюваності нашого населення за останні 7 років, хоча фактично він перевищує епід. поріг», — повідомляє заступник начальника міського управління охорони здоров’я Олександр Лук’яненко.

Щоб уникнути серйозних наслідків, лікування треба починати за перших симптомів, наполягають медики.

«У вас виникли симптоми підвищеної температури тіла . Ви повинні прийняти жарознижуючий препарат і звернутись до свого лікаря. Наступне лікування буде підібране індивідуально до кожного пацієнта, тому бажано не займатись самолікуванням вдома, пошуком в Інтернеті або безконтрольним застосуванням антибіотиків», — радить сімейна лікарка Ольга Чех.

Лікарі застерігають, найбільш вразливі до грипу та ГРВІ — діти. У Кривому Розі на карантин закрили вже дві школи. Ще в одній припинити навчання планують від завтра.

Хочете отримувати оперативні й важливі новини прямо до свого месенджеру? Підписуйтеся на наш канал в Telegram.

 

Реклама