У Кривому Розі хочуть побудувати об’їзну дорогу замість дач

03 липня, 19:45
У Кривому Розі хочуть побудувати об’їзну дорогу замість дач - фото 1

Дорога на місці дач. У Кривому Розі хочуть побудувати об’їзну, аби розвантажити один з центральних проспектів. От тільки для цього доведеться знести 25 будинків.

Їх власники обурені, бо живуть там десятки років. Вимагають хоча б компенсації, щоб придбати інше житло. Та чиновники непохитні. Кажуть: земля, де розташувався дачний кооператив, комунальна. У ситуації розбиралися наші журналісти.

Помідори, огірки, кабачки, а ще смородина і виноград. Вірі Микитівні 82, але вона щоліта приїжджає доглядати свою дачу. Коли дізналася, що через її городи хочуть прокласти дорогу - обурилася.

«Вже 30 років. Я тут на цій дачі. Люблю дуже землю, люблю трудиться, хай строять дорогу, ну тільки не чіпають нас», - обурюється жителька дачного кооперативу Віра Ліщина.

Знести хочуть увесь дачний кооператив, а це 25 будинків. На його місці планують побудувати об’їзну, щоб розвантажити проспект Миру, центральний у місті. Дорогу прокладуть від Гетьманської до вулиці Електроніки. Вона у проекті вже кілька років. Мешканці сподівалися бодай на відшкодування, та у мерії, кажуть дачники, тільки тягнуть час.

«Нерухомість приватизована, а земля ні. Ми подали документи, гроші в нас забрали, дотягнули, що три роки пройшло, тепер воно вже не дійсне», - скаржиться жителька дачного кооперативу Любов Дерев’янко.

Люди запропонували чиновникам прокласти дорогу в іншому місці. Та керівництво міста проти.

«З людьми зустрічалися , те рішення, яке вони пропонували, воно технічно не реалізуємо, адже проходить через землі Північного ГЗК. Діючий кар’єр. Це зовсім інше технічне рішення, яке реалізувати не можливо. Вже у 10-ти власників земельних ділянок, у яких було право власності і на земельну ділянку і на будівлі які знаходяться за рахунок коштів соціального партнерства, були вже викуплені ці ділянки», - каже заступник міського голови Кривого Рогу Олександр Катриченко.

Шансів зберегти своє житло у людей немає, кажуть юристи. Адже будівництво об’їзної – це суспільна потреба. Мешканцям радять іти із владою на компроміс.

«Якщо згоди не досягнуто власником, в судовому порядку може бути примусово вилучено цю земельну ділянку. З наданням грошової компенсації. Якщо ж ми говоримо, що земельна ділянка знаходиться в оренді, тобто він не приватизований, то грошова компенсація надана не буде. Тільки забудова», - зазначає юрист Андрій Верба.

Та у міськраді Кривого Рогу обіцяють вести переговори з кожним мешканцем індивідуально. Півтора кілометра об’їзної дороги мають побудувати до серпня 2022 року.

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Поділитися: