У Кривому Розі для незрячих людей створили гаджет, який розпізнає перешкоди на відстані

У Кривому Розі для незрячих людей створили гаджет, який розпізнає перешкоди на відстані - фото 1

Замість палиці для сліпих — кашкет. У Кривому Розі для незрячих людей створили гаджет, який розпізнає перешкоди на відстані. Картуз розробили троє товаришів. Свій винахід хлопці вже тестують на добровольцях.

Одинадцятикласник Андрій демонструє на собі, як кашкет розпізнає предмети на відстані. Гаджет працює, як ехолокація у кажанів.

«Чим ближче є перешкода до самого датчика ультразвуку — тим сильніше буде дія вібромоторів. Відповідно з того боку, з якого є перешкода», — каже Андрій Пирог, який розробив кашкет-поводир.

Три датчики випускають короткі "промені" ультразвуку, які, відбиваючись від перешкоди, повертаються назад.

Хлопці кажуть, пристрій здатен розпізнавати перешкоди на відстані до 4-х метрів. Проте лише, якщо об’єкт розташований на рівні голови.

Проєктували картуз цілий рік, а от створили за добу.

Та це ще не остаточна версія. Кашкет планують удосконалити, — каже авторка ідеї Наталя Хараджян. Інфрачервоні датчики замінять світловими. Менш ніж за секунду вони розпізнаватимуть форму, розмір об’єкта і точну відстань до нього.

Уже наступного тижня розробники презентують свій винахід на конкурсі стартапів Малої академії наук. Хлопці додають, на досягнутому не зупинятимуться, у планах — створити костюм-поводир. Він розпізнаватиме перешкоди у повний зріст людини.