У Кривому Розі чиновники та поліція боряться зі стихійною торгівлею

У Кривому Розі чиновники та поліція боряться зі стихійною торгівлею - фото 1

У Кривому Розі стихійні ринки відкриваються чи не в кожному районі, скаржаться містяни. На тротуарах продають і одяг і продукти.

Патрульні регулярно виписують штрафи незаконним продавцям. Цього разу до перевірки долучилася і журналісти 34 каналу.

На вокзалі у Довгинцевому ринок простягнувся просто під ногами перехожих. Тут пропонують будь-що: від меду та молока до фруктів й Овочів. Інспектори просять згорнути торгівлю.

А от продавці скаржаться. Кажуть, для них це єдина можливість вижити.

Стихійний ринок на Соцмісті менший. Проте розташувався навпроти офіційного. Пенсіонери кажуть, не йдуть торгувати за прилавок: не так багато вирощують, щоб платити за ціле місце.

Проте адміністрація ринку запевняє, вільні місця є і отримати їх може кожен. До того ж, для людей похилого віку та дачників інші умови оренди.

«Дачники та похилі люди можуть заплатити за місце по соціальному чеку – це незначна сума вартості місця. На одному торговому місці ми можемо розмістити навіть двох продавців», – запевнив заступник директора центрального ринку Кирило Забарник.

А ще в адміністрації додають, стихійні ринки не проходять жодних перевірок, тому й купувати на них небезпечно.

До перевірки з патрульними приєднались і чиновники. Кажуть, ринки міста інспектують щомісяця. Додають, такі стихійні базари залишають після себе купи сміття.

«Після себе залишають те, що ми не встигаємо за ними прибирати. Це купи сміття, хоча самі торговці кажуть, що вони акуратні. За стихійну торгівлю приватним підприємцям – 800 грн штрафу, а фізичним особам – 345 грн», – розповів голова Довгинцівської міської ради Ігор Ратінов.

У райраді додають, поки протоколів не складали, лише попереджали. Утім, якщо ситуація не зміниться, порушникам виписуватимуть штраф.

Реклама

Реклама