У Києві медики отримали сучасний апарат ШВЛ від Фонду Ріната Ахметова

У Києві медики отримали сучасний апарат ШВЛ від Фонду Ріната Ахметова - фото 1

Нове обладнання отримала міська клінічна лікарня № 18.

Реклама

"Коли Україна зіткнулася із загрозою пандемії, Рінат Ахметов першим прийшов на допомогу. Для ефективної роботи Фондом було створено проект «Боротьба з COVID-19 в Україні», який став частиною програми «Рінат Ахметов - Порятунок життів». Проект не має аналогів в країні. У його рамках було передано понад 1000 одиниць сучасного медичного обладнання для державних лікарень і лабораторій. Ключовим елементом цієї допомоги стала закупівля понад 200 сучасних апаратів ШВЛ. Саме них українська медицина потребувала найбільше", – розповіла членкиня наглядової ради Фонду Наталя Ємченко.


У свою чергу в. о. директора лікарні Людмила Пилипченко подякувала за таку важливу і необхідну підтримку:

- Хочу сказати велике спасибі Фонду Ріната Ахметова від імені колективу лікарні та її пацієнтів. Апарат ШВЛ такого класу дозволить надавати повноцінну якісну допомогу нашим хворим коронавірусом. Величезна подяка.

 


Медики 18-й лікарні - не єдині в Києві, хто вже отримав допомогу Ріната Ахметова. У грудні висококласний апарат штучної вентиляції легенів Фонд передав столичній лікарні № 17. Зараз її відділення інтенсивної терапії повністю заповнене через епідемію коронавірусу. Лікарі працюють не покладаючи рук і особливо потребують підтримки. Адже в окремих випадках врятувати життя може тільки озброєний сучасною медтехнікою професіоналізм.

"Велике спасибі Фонду Ріната Ахметова за цей подарунок, апарат ШВЛ. Будь-якому анестезіологу приємно і легше йти на роботу, знаючи, що є якісна апаратура, в якій ти впевнений на 100%", - сказала лікарка відділення анестезіології Галина Славута.


Апарати ШВЛ - це тільки частина допомоги, яку отримує країна в рамках безпрецедентного проекту «Боротьба з COVID-19 в Україні». Державним лікарням в регіонах вже передано більше 200 тисяч одиниць засобів індивідуального захисту. Також медики отримали від Фонду 337 тисяч експрес-тестів, 1044 одиниці медичного та лабораторного обладнання. Також коли стало відомо, що в Україні виникла гостра потреба у медичному кисні і системах його подачі, Фонд першим прийшов на допомогу. Для державних лікарень було закуплено і передано 155 кисневих концентраторів Jiangsu Konsung Bio-Medical Science and Technology Co. Ltd. "KSOC-5". Ця модель може одночасно забезпечувати киснем двох пацієнтів, які потребують відповідної підтримки під час лікування COVID-19. Такі безпечні і енергозберігаючі кисневі концентратори будуть корисні лікарям і після закінчення пандемії. Вони можуть бути використані в лікуванні не тільки захворювань органів дихання, а й серцево-судинної, і церебральної судинної систем, при гіпоксії. Крім цього, медики відділень інтенсивної терапії отримали від Фонду комплекти одягу, який був виготовлений за спеціальним замовленням. На сьогоднішній день лікарям державних лікарень видано вже близько 1400 таких костюмів. Фонд Ріната Ахметова не тільки забезпечує лікарів обладнанням, а й вчить їх. Фонд провів дві онлайн-конференції для лікарів, які працюють з апаратами штучної вентиляції легенів. Це були тригодинні вебінари, де провідні експерти МОЗ ділилися передовим світовим досвідом лікування COVID-19 і нюансами роботи з останніми моделями апаратів штучної вентиляції легенів. В онлайн-навчанні від Фонду Ріната Ахметова взяли участь близько 2000 українських медиків.

Реклама