У Кам’янському районі виявили три випадки підробки COVID- сертифікатів

У Кам’янському районі виявили три випадки підробки COVID- сертифікатів - фото 1

У Кам`янському районі скерували до суду три кримінальні провадження за підробку сертифікатів про вакцинацію.

Трьом жителям Кам’янського району повідомили про підозру за ч. 4 ст. 358 (підроблення документів) Кримінального кодексу України. Про це пишуть у пресслужбі ГУНП У Дніпропетровській області.

Загалом, мова йде про використання сертифікатів вакцинації від COVID- 19, з ознаками підробки.

Так, 26-річна мешканка Кам’янського аби не бути відстороненою від роботи, надала сертифікат про вакцинацію, який був не внесений до Електронної системи охорони здоров’я.

Схожі правопорушення були вчинені і жителями селищ Кам’янського району 38 та 48 років. Вони користувалися ксерокопіями COVID- сертифікатів, які придбали на ринках.

Наразі досудове розслідування завершене, а кримінальні провадження з обвинувальними актами скеровані до суду.

«Підроблення та використання підроблених сертифікатів вакцинації від COVID- 19 передбачає кримінальну відповідальність!» — йдеться у повідомленні поліції.

Нагадаємо, раніше ми писали, що в Україні посилять карантин для невакцинованих громадян. За словами голови Міністерства охорони здоров’я, в Україні планують посилити карантин для невакцинованих громадян від 6 грудня. Він зазначив, що нові карантинні обмеження стосуються передусім невакцинованих громадян. Найбільше змін внесено до правил для "жовтого" рівня епідемічної небезпеки.

Також 34.ua нагадує, що Україна перебуває у "червоній" зоні епідемічної небезпеки. І у зв'язку з цим є певні обмеження. Так, перевозити між регіонами можуть пасажирів тільки із "зеленими" COVID-сертифікатами, довідкою, що вже перехворіли (з дня одужання має пройти не більше шести місяців), або негативним тестом на коронавірус терміном до 72 годин. У міському транспорті Дніпра перевозять усіх пасажирів незалежно від того, вакциновані вони чи ні. Головне, щоб кількість пасажирів у салоні не перевищувала кількість місць для сидіння. Також пасажири та водії не повинні забувати про масковий режим. До закладів (ТРЦ, кіно, ресторани, кафе) також можна потрапити лише із сертифікатом вакцинації, негативним ПЛР-тестом терміном до 72 годин або довідкою, що вже перехворіли (від дня одужання має пройти не більше шести місяців).

Реклама

Валерія Шостак
Валерія Шостак Редактор сайту 34.ua. Пишу про цікаві події у місті, області, Україні та світі. У фокусі — кримінал, культура та технології.
Джерело: ГУНП У Дніпропетровській області

Реклама