У Кам’янському більше тонни мальків випустили у Лівобережний канал

Це одне з найбільших зариблень за останні роки. На відновлення популяції риб у водоймі тільки цього року витратили 130 тисяч гривень.

Майже тонна коропів, карасів та білих амурів їстимуть водорості і фільтруватимуть воду. А отже, очищуватимуть сам канал, кажуть екологи.

«Робимо це з метою покращення системи каналу, його очистки. І найголовніше, як написано на плакаті, — це радість рибака. Цей проєкт "Бюджету участі" дасть нам, скажімо так, можливість дати нашим рибакам відпочивати і ловити рибу», — говорить директор міського департаменту екології та природних ресурсів Богдан Наполов.

Автор проєкту каже: місця для зариблення визначали спеціалісти — де луската зможе підрости й не стати легкою здобиччю для хижаків. Зараз кожен мальок важить лише 25 грамів. Та вже за три роки тут плаватимуть кілограмові рибини.

«Коропчук тут на нашому каналі... Ми ж експертизу робили водоймища. Десь до 3 кг він точно тут виростає. Рибку брали в Таромському рибгоспі, ми вдруге там беремо, вперше брали там же», — говорить автор проєкту зариблення каналу Роман Озерний.

Та одним зарибленням не обійдеться, кажуть у мерії. У планах — провести масштабне очищення каналу та берегів, аби перетворити його на улюблене місце відпочинку кам’янчан.

«Також наступного року ми приступимо до розчищення Лівобережного каналу. Це буде робота проводитись вперше за останні 50 років. Ми хочемо його за декілька років повністю розчистити глибиною до 3 метрів. Також створити нормальну зону відпочинку для наших містян», — говорить міський голова Кам'янського Андрій Білоусов.

Утім це не останнє зариблення, запевняють у мерії. Наступного року планують запустити мальків уже у Дніпро.

Раніше ми писали про те, що у Кам'янській школі № 29 поставлять дивани та пуфи.

Реклама

Ніка Лобанська
Ніка Лобанська Кореспондент програми «Деталі». Досвід роботи журналістом: 5 років. Улюблені теми: Шоу-біз, кримінальні новини, діджиталізація, туризм.

Реклама