У Кам’янському АТ “Дніпроазот” заборгувало 200 мільйонів за доставку газу

18 січня, 18:38
Актуально
У Кам’янському АТ “Дніпроазот” заборгувало 200 мільйонів за доставку газу - фото 1

200 мільйонів гривень - це більше, ніж платять усі жителі області.Через таку заборгованість “Дніпропетровськгаз” надіслав компанії “Дніпроазот” повідомлення, що акціонерне товариство має припинити споживання газу.

“Минулого тижня «‎Дніпропетровськгаз» відправив письмове повідомлення про те, що «‎Дніпроазот» повинен самостійно припинити споживання газу. Згідно з постановою Кабінету міністрів України”, - заявив старший менеджер Кам’янського відділення “Дніпропетровськгазу” Олександр Товмач.


Аби перевірити, чи припинив споживання “Дніпроазот”, газовики їдуть на підприємство. Півгодини очікування — ніхто з керівництва не вийшов.

“Ми вимушені викликати поліцію, з метою фіксації протидії нашим законним вимогам”, - пояснив Олександр Товмач.


Поліція зафіксувала правопорушення. І тепер, через ігнорування “Дніпроазотом” платіжної дисципліни, співробітники “Дніпропетровськгазу” вимушені розпочати процедуру поетапного обмеження розподілу газу на завод.

“«‎Дніпропетровськгаз» робитиме все можливе, щоб стягнути заборгованість з «‎Дніпроазоту». Не можна допустити, щоб такі великі компанії як «Дніпроазот» не платили за надані послуги, ставлячи під загрозу газопостачання сумлінних споживачів області”, - сказав Олександр Товмач.


Борги “Дніпроазоту” можуть вплинути на безперебійність розподілу газу для всіх споживачів області - як для бізнесу, так і для простих споживачів, кажуть спеціалісти. Через це турбується і Артем Біжко, що працює першим заступником генерального директора Дніпропетровської ТЕС. Чоловік каже: їх підприємство справно платить за доставку блакитного палива.

“Ми платимо, у нас боргів немає. Ми діємо згідно з чинним законодавством. Якщо газу не буде, то у нас права частина міста залишиться без тепла, тому що ТЕС у нас на газу”, - пояснив Артем Біжко.


Платежі за доставку газу – це не тільки обслуговування системи і ремонт несправностей. Це також і заробітна плата співробітників, які працюють, аби у споживачів був безперебійний доступ до тепла.

“Наша служба щодня отримує до 150 викликів в різних районах області. Забезпечуємо усунення витоків, попередження аварійних ситуацій. Особливо напружена робота в морозну і сніжну погоду”, - розповів старший інженер аварійно-диспетчерської групи Кам’янського відділення “Дніпропетровськгазу” Костянтин Осаул.
Поділитися: