У Кафедральному соборі Харкова встановили сонячні панелі

21.05.2020, 14:26
У Кафедральному соборі Харкова встановили сонячні панелі - фото 1

Світло ті дають для соццентру для безхатьків на території храму.

На цьому вже зараз заощаджують багато грошей. Такі ж проєкти невдовзі можуть запрацювати в усіх храмах України.
Нині багато електроенергії зостається. Її собор безкоштовно віддає енергосистемі країни. Згодом до міністанції священнослужителі хочуть підключити усі свої споруди.

«Власне, зараз ми розпочали старання, щоб під’єднати і храм, і парафіяльний будинок для того, щоб використати те, що виробляють ці панелі. У фірмі, яка розробляла цей проєкт і встановлювала, говорили, що вони мають покрити 80 відсотків усієї потужності електроенергії, яку ми використовуємо», — ділиться настоятель Кафедрального собору Успіння Пресвятої Діви Марії Григорій Себанков.


Також у планах перевести на сонячну електроенергію кожен храм. Бо у всій країні релігійні організації займають тридцять тисяч будівель. Там і моляться, і навчаються, і живуть, і навіть випікають хліб.
Деяким спорудам — сотні років. Аби зробити їх більш ощадливими — в Україні вигадали спеціальний проєкт “Енергія Єдності”. Проповіді не лише про віру, а й про принципи енергоефективності — цьому навчатимуть священослужителів. За одну парту сядуть християни, мусульмани, іудеї та інші представники усіх конфесій.
Усе починається з перевірки — як храм зберігає тепло. Куди воно тікає з Михайлівського Золотоверхого Монастиря — фахівці уже побачили.

«На території монастиря є своя котельня і там треба встановити додаткові датчики, які будуть робити його більш економним. Якісь додаткові пружини на двері поставити, щоб тепло не виходило. Близько 60 відсотків коштів ми будемо економити», — розповідає священний керівник соціального служіння ПЦУ Сергій Дмитрієв.


Економлять енергію релігійні організації і закордоном. У одній із казахстанських мечетей світло є завдяки сонячним панелям. Є і тепла підлога, і новітня система опалення та вентиляції.
На "зеленій" енергії працює і мечеть у Великобританії.

«Це вже світовий тренд, коли релігійні організації звертають увагу людей на екологічні проблеми сучасності, на зміни клімату. І закликають до того, щоб люди замислювалися про те, як зменшити свій вуглецевий слід», — розповідає експерт з енергоефективності Антон Ковалишин.


У Державному агентстві з енергоефективності та енергозбереження України додають, що цього року українці вже отримали сто тридцять мільйонів гривень теплих кредитів. Ці гроші вони витратять на утеплення свого житла.

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Поділитися: