У Кабміні зняли відповідальність із автоперевізників за пасажирів без COVID-документів

У Кабміні зняли відповідальність із автоперевізників за пасажирів без COVID-документів - фото 1

Кабмін зняв відповідальність із автоперевізників, за пасажирів, які їдуть без потрібних документів при карантинних обмеженнях.

Кабінет міністрів оголосив, що автоперевізники не відповідають за пасажирів без COVID-документів. Відомо, що тепер відповідальність за наявність документа про щеплення або негативний тест на коронавірус під час поїздок на автобусах між регіонами покладається на пасажирів.

До цього рішення Кабміну протоколи складали на самих перевізників.

Але в перевізників залишилися певні обов'язки, саме вони повинні проінформувати пасажирів у тому, що у них має бути однин із документів. Список документів такий:

– міжнародний або внутрішній COVID-сертифікат про вакцинацію, оформлений через «Дію2;

– документ про отримання однієї дози вакцини - форма 063-О;

– міжнародне свідоцтво про вакцинацію, негативний результат ПЛР-тесту або експрес-тесту на COVID-19, які діють 72 години.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що Кабмін змінив правила в'їзду в Україну. Зараз при в'їзді в країну потрібно встановити додаток «Вдома» на 72 години, доки людина не здасть ПЛР-тест або тест на антиген. Додаток має підтягнути негативний результат. Тест обов'язково має бути зроблений у лабораторії, яка верифікована МОЗ.

Також ми писали, що МОЗ України планує наступного року розпочати ревакцинацію населення від COVID-19. Тому міністерство не розглядає введення третього, бустерного щеплення. Однак для людей із хронічними захворюваннями, які послаблюють імунітет, розглядається варіант рекомендації бустерної вакцинації. Але масового впровадження додаткової дози інших категорій населення нічого очікувати.

Реклама

Реклама