У Харкові врятували життя хворої на Covid-19 вагітної та її немовляти

У Харкові врятували життя хворої на Covid-19 вагітної та її немовляти - фото 1

Як рятували життя хворої на Covid-19 вагітної та її немовляти? Випадок складний — один на сто, — кажуть у Харківському пологовому. Але змогли зберегти не тільки два життя, але й уникнути тяжких наслідків.

Втіха Галини — донечка Міла. Жінці довелося народжувати на 32 тижні вагітності. Через коронавірус, який вразив легені матері та дитини. Обох врятували у Другому харківському пологовому будинку.

«Були важкі у нас пацієнтки. У нас було так, що всі ліжка під реанімацію були зайняті. Вони були не день і не два на апаратах ШВЛ», — розповіла директорка Харківського полового будинку № 2 Наталія Герцен.

Анестезіолог Олександр Кайдалов пам’ятає кожну породіллю за іменем. Боровся за них, як за рідних. Узагалі, тут скрізь відчуваєш майже сімейну атмосферу.

«Альона, Олена, Галя, Марина — вони для нам ставали такими ж рідними. У мене дві доньки, і, практично, всі жінки, з якими доводилося стикатися, вони по віку для мене доньки», — розповів завідувач анестезіологічного відділення Харківського полового будинку № 2 Олександр Кайдалов.

Породіллю з дитиною розлучили відразу після народження. Це потрібно було заради одужання обох. Галина — у кисневій масці, Міла — на штучній вентиляції легень. Єдина можливість побачити донечку тоді — фото та відео. Олександр щодня надсилав звіти своїй пацієнтці.

«Це, напевно, більше всього мене мотивувало жити. Що вона там живе, бореться за себе», — поділилася пацієнтка Галина Яворська.

Битву за ці два життя медики виграли. Галина ж шукала спосіб віддячити лікарям. Зробила це через Фонд Ріната Ахметова. У межах національної кампанії #Дякуємомедикам.

«Я написала свою подяку Олександру Васильовичу, тому що в моєму серці він назавжди. Я вдячна йому до кінця життя», — розповіла жінка.
«Дякую за життя! Це я чую вперше за свої 38 років життя», ­— поділився анестезіолог Олександр Кайдалов.

#Дякуємомедикам — лише частина великої благодійної програми "Рінат Ахметов — порятунок життів". Тільки на борьбу з COVID-19 меценат виділив 450 мільйонів гривень. Для лікарень закуповують не тільки обладнання. Днями медики Харківського пологового будинку отримали від фонду релакс-комплект!

Лікарі не стримались і відразу протестували масажне крісло.

А медсестрички найбільше зраділи зволожувачу повітря та кавомашинам.

«Це для відпочинку співробітників, це для того, щоб ми не спали вночі! Могли плідно працювати. Дуже дякуємо Рінату Ахметову за допомогу», — сказала медсестра Харківського полового будинку № 2 Наталія Криворучко.
«Я 30 років керую дитбудинком, і я вперше такий подарунок отримала саме для закладу, для наших співробітників», — розповіла завідувачка Наталія Герцен.

Галина мріє про велику родину. Планує згодом повернутись у цей пологовий будинок за другою дитиною.

Реклама

Реклама