У Харкові бешкетник зривав онлайн-уроки: як із подібним борються у Дніпрі?

23 квітня, 18:30
У Харкові бешкетник зривав онлайн-уроки: як із подібним борються у Дніпрі? - фото 1

Роздавав посилання стороннім та зривав онлайн-урок. У Харкові через 11-річного бешкетника вчителі звернулися до поліції. Хлопчик не давав спокійно проводити заняття.

З його батьками потім провели бесіду правоохоронці. А як проходять дистанційні уроки у Дніпрі? І у який спосіб викладачі борються із нечемними школярами — Андрій Замковий побував у двох дніпровських школах і дещо дізнався.

Світлана — мама двох дітей. Молодша донька вчиться у третьому класі і ходить до школи. Старший син — семикласник — здобуває знання дистанційно. Жінка каже: встежити, як і чому вчиться її дитина, часу не вистачає, бо як і більшість батьків, удень — працює.

«Ми не можемо знати, сидить він за грою в комп'ютері, або він навчається. Ми працюємо, і коли ми приходимо з роботи, то ми теж не розуміємо, що і як відбувалося. Був він на уроці, або не був на уроці», — говорить мама школярів Світлана Глушко.

Втім, додає, що на поведінку її дітей вчителі не скаржилися. Та викладачі говорять: інколи учні намагаються зірвати навіть онлай-урок.

«Були випадки, що і вмикали музику, малювали на екрані. Але ми попереджаємо, і якщо дитина продовжує заважати, то ми її видаляємо з онлайн-конференції», — каже вчителька біології НВК № 57 Наталія Дон.

Аби сповіщати батьків про те, що їхні діти бешкетують на дистанційці, у 57-й школі використовують спеціальну програму.

«Це електронний щоденник, у якому ми можемо фіксувати всіх порушників нашого дистанційного навчання. Батьки зазначають, що їм це дуже зручно. Вони зразу бачать, яка успішність їхньої дитини. Чи вони присутні взагалі на уроці», — додає Наталія Дон.

А у третій гімназії із нечемними учнями борються інакше.

«У нашій школі існує корпоративна пошта. Через цю корпоративну пошту ми можемо заводити гугл-класи. До гугл-класів приєднувати дітей лише з нашого закладу, лише з нашими корпоративними аккаунтами», — розповідає заступниця директора гімназії № 3 Людмила Куценко.

Тож приєднатися до заняття під чужим іменем або дати посилання на урок стороннім — діти не зможуть, кажуть вчителі. А учні запевняють: навіть на дистанційці поводять себе виховано і спокійно.

Викладачі наголошують: віртуальний клас треба уміти зацікавити так само, як і живу аудиторію.

«Якщо на онлайн-уроці це буде просто “говоряща голова”, це буде бубоніння вчителя, то від цього уроку користі не буде. В цьому уроці необхідно, щоб було декілька елементів. Або вчитель показує презентацію, або показує відео, або працює на віртуальній дошці», — додає Людмила Куценко.

На відміну від Харкова, на Дніпропетровщині до поліції про зривання уроків ніхто не скаржився. Втім правоохоронці кажуть: за такі порушення покарання те саме, що і за хуліганство.

«Якщо подібні випадки постійно трапляються, то ми складаємо протоколи стосовно “булінгу” — цькування або складаємо протоколи відносно батьків стосовно невиконання батьківських обов’язків», — говорить начальниця Ювенальної превенції у Дніпрі Валентина Потьомкіна.

Якщо дитина постійно заважає вчителям чи однокласникам під час уроків, то її батьки можуть нарватися на штраф — від 850 до 5-ти тисяч гривень. Тим часом, у Дніпрі для учнів 5–11 класів дистанційку подовжили до 10-го травня. Молодша школа, як і раніше, навчатиметься безпосередньо у школі.

Поділитися: