У Дніпропетровській області понад 800 разів горіли поля

18 березня, 17:33
У Дніпропетровській області понад 800 разів горіли поля - фото 1

Рятувальники закликають місцевих жителів не спалювати суху траву.

Понад 800 разів цього року палали поля та ліси. Такі дані наводять рятувальники. Екологи б'ють на сполох. Кажуть: вогонь знищує не лише сухостій, а й рідкісні рослини. Як не допустити надзвичайних ситуацій? Знає кореспондент 34 телеканалу.

Це наслідки пожежі у Краснопіллі. Спалахнуло у балці, куди місцеві часто скидають сміття. Гасили вогонь понад годину.

Таких викликів може бути по чотири-п'ять за зміну, — розповідає рятувальник Станіслав Соколянський. Каже: скільки людям не пояснюй про небезпеку — траву все одно спалюють.

 

«Складність у тому, що це балка. Сміття на схилі. Спуститися ніяк. У більшості випадків люди самі підпалюють, намагаючись підпалити суху траву. Але практика показує, що це не дуже добре. Особливо, коли підпалюють очерет і все інше. Сезон почався. Зараз за зміну кілька виїздів. Переважно смітники. Тут у Чечелівському районі звалищ дуже багато. Виїздів та звалищ багато», — ділиться Станіслав Соколянський, начальник караулу пожежної частини № 5.

 

Рятувальники кажуть: причини загоряння різні. Якщо трава суха, може спалахнути сама по собі – від сонячних променів або недопалку. Але найчастіше винні люди, які спеціально підпалюють скошену траву або сміття.

«Люди, нехтуючи елементарними правилами пожежної безпеки, випалюючи суху рослинність на присадибних ділянках, залишаючи сміття в лісах, або ж взагалі викидаючи недопалки вздовж узбіччя доріг, створюють пожежну небезпеку посиленого рівня», — розповідає начальник відділу ГУ ДСНС в області Михайло Порохняч.

 

Екологи ж застерігають: через пожежі під загрозою знищення першоцвіти, частина яких занесена до Червоної книги.

«Це і сон-трава, і адоніс весняний, і брандушка різнобарвна, і шафран сітчастий, вони як раз зараз квітнуть. Це їх час. І цей же час збігається з випалами. Руйнуються і квітконоси, верхівка рослин. Рослина може пережити цю пожежу, але це буде не на користь його розмноженню. Тобто, плодів та квіточок не буде цього року», — ділиться Дмитро Ганжа, науковий співробітник Дніпровсько-Орільського заповідника.

 

Разом із рослинами гинуть плазуни, комахи та гризуни. Канцерогени, що виділяються з диму, шкодять і людському здоров'ю. Рятувальники нагадують про відповідальність за спалювання сухостою.

 
«На громадян — у сумі від 170 до 340 гривень. На посадових осіб — від 510 до 890 гривень. А відповідно до статті 245-ї Кримінального Кодексу України за пошкодження рослинності штраф від 5 100 гривень до 8 900 гривень. Притягнення до відповідальності за випалювання сухої рослинності покладається на інспекторів охорони довкілля та єгерів лісового фонду», — повідомляє Михайло Порохняч, начальник відділу ГУ ДСНС України в області.

 

Сьогодні протокол склали на жінку, яка підпалила сухе листя. Вона прибиралася на кладовищі у Царичанському районі. Через вітер вогонь вийшов із-під контролю та випалив траву навкруги.

Загалом із початку року в області згоріло близько п’ятисот гектарів сільськогосподарської землі.

 

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Поділитися: