У Дніпропетровській області метеорологи розповіли, яка погода буде найближчим часом

У Дніпропетровській області метеорологи розповіли, яка погода буде найближчим часом - фото 1

Кілька днів нам ще дошкулятимуть дощі, кажуть метеорологи. Тож ховати свою парасольку поки зарано.

Над квітами гудуть бджоли, вулицями мандрують їжаки, а в землі вже наповну працюють мурахи. Попри хмарну та прохолодну погоду усе живе відчуває прихід весни. Тим часом у Туреччині гусениці настільки активні, що налякали наших туристів.

На календарі вже середина квітня. Та погода цього тижня не надто весняна. Причини тому дві, поясняють синоптики: середньодобова температура повітря ще не перетнула позначку в 10 градусів, а на додачу до всього — постійні дощі нам приніс циклон на ім'я Ксандер.

Реклама

І від такої мряки вже затаїлися всі їжаки, розповідають зоологи. Бо хмарна погода колючим створінням зовсім не до вподоби. А вони ж тільки нещодавно прокинулися від зимової сплячки. Але зараз удень їх побачити складно.

Їжаки ховаються у норах та хащах і визирають переважно вночі — на полювання.

"Вони харчуються не тільки комахами, але можуть вживати і дрібних хребетних тварин. Наприклад, дрібних гризунів або навіть рептилій, або амфібій, ящірок, змійок, жаб", — розповідає зоолог Євген Буяновер.

І у пошуках їжі ці тварини можуть подолати до трьох кілометрів за ніч. Пробратися у двори та навіть поїсти з чужої миски. А ще, кажуть зоологи, їжаки зазвичай тупотять ніжками і фиркають.

"Вони досить гучні тварини і часто себе видають", — підкреслює зоолог.

Шуму вже встигли наробити і бджоли. Зараз їхнє дзижчання подекуди чутне над квітами, тішаться пасічники. Упевнені: це свято не лише для них, а й для самих комах. Бо взимку вони жодного разу не вилітали з вулика. Тепер же, коли на дворі сонячно, пасіка гуде.

"Це своєрідний такий звук. Створюють вони його через те, що дуже швидко махають своїми крильцями. До двохсот помахів на секунду", — говорить пасічниця Наталія Барабан.

І комахи зараз не лише у повітрі, але й на землі. У лісах Львівщини вже помітили мурашині сім'ї. Місцеві називають їх санітарами. Бо знають: на дерева поблизу їхніх домівок жоден шкідник не забереться.

"Це одні з найбільших наших українських мурах. І один мурашник покриває дуже велику територію. Мурашки від нього розходяться дуже далеко. І там їх може бути від кількох тисяч до кількох мільйонів. Якщо ви знайдете в лісі мурашник — краще не підходити близько. Здалеку його роздивитися", — говорить спостерігач за комахами Костянтин Соколов.

Так само здалеку туристи розглядали й гусінь у Національному парку півострова Ділек у Туреччині. Бо, кажуть, злякалися дивних домівок із павутиння на соснах. Виявилося, що їх збудували шовкопряди. Щоб навесні і влітку було де сховатися від спеки. А вдень — ще й від світла.

"Більше проявляють вони активність, вилізають з будиночків у темну пору. Ввечері. Харчуються хвоєю, сосновими бруньками. Дізнався, що вони отруйні", — каже турист Віталій Венгер.

А от народні синоптики кажут: спостерігати за комахами треба для того, щоб більше знати про погоду. Наприклад, якщо божі корівки сідають на руку і ховаються між пальцями — чекати опадів. Якщо ж одразу злітають — буде сонячно. Цвіркун кричить — на тепло, мовчить — до дощу. А мурахи на негоду — ховаються.

"Вони закривають свої ходи всілякими паличками, трісочками і так далі. Закривають, щоб дощ їх не залив", — пояснює народний синоптик Олександр Миронов.

А чи не заллє дощами Дніпропетровщину, і яких прогнозів чекати найближчими днями — нам уже підказали метеорологи.

"19-го очікується невеликий дощ, вночі — 3-8, вдень — 13-18. І 20-го квітня — без опадів. Температура вночі — 4-9, вдень — 10-15 градусів тепла", — розповідає начальник регіонального гідрометцентру Василь Гринчак.

Кілька днів нам ще дошкулятимуть дощі, кажуть метеорологи. Тож ховати свою парасольку поки зарано. А от зимову куртку — вже можна напевне, бо на кінець місяця синоптики обіцяють до 18 градусів тепла.

Реклама