У Дніпропетровській області медики продавали підроблені міжнародні COVID-сертифікати

Колаж 34.ua. Фото: Нацполіція Дніпропетровської обласі  - фото 1
Колаж 34.ua. Фото: Нацполіція Дніпропетровської обласі

Медпрацівниця спільно зі знайомим виготовляли та продавали міжнародні сертифікати про вакцинацію від COVID-19 без проходження такої процедури. За псевдовакцинацію громадяни платили від 1 500 гривень до 6 тисяч.

Схему виготовлення підроблених сертифікатів організувала 44-річна працівниця медичного закладу спільно зі своїм 27-річним знайомим, який виконував роль посередника. У месенджері зловмисники пропонували громадянам отримати міжнародний сертифікат без проходження вакцинації від COVID-19.

1500 гривень коштував сертифікат про вакцинацію без внесення даних особи до бази електронної системи охорони здоров’я. Натомість за 6 000 гривень — сертифікат із внесенням даних до бази МОЗ.

Правоохоронці встановлюють осіб, які скористалися послугами правопорушників.

Працівники правоохоронних органів також провели обшуки за місцями проживання медпрацівниці та її знайомого. Копи вилучили мобільні телефони, банківські картки, зразки сертифікатів про вакцинацію та “чорнові” записи.

Відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 362 (Несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в комп'ютерах, автоматизованих системах, комп'ютерних мережах, вчинені особою, яка має право доступу до неї) КК України. Наразі вирішується питання щодо оголошення підозри фігурантам.

Реклама

Раніше ми писали, яке покарання загрожує українцям за підробку COVID-сертифікатів.

Яна Кривобок
Яна Кривобок Редактор сайту 34.ua. Пишу про актуальні події Дніпра і України. У фокусі: соціальна сфера і культура.

Реклама