У Дніпропетровській області через несправні обігрівачі зростає кількість пожеж

26 січня, 16:01
У Дніпропетровській області через несправні обігрівачі зростає кількість пожеж - фото 1

Рятувальники кажуть: через несправні електроприлади цієї зими гасили пожежі вже в чотирьох містах області.

Один загиблий, ще троє — травмованих. Цього місяця через несправність електроприладів в області сталbся щонайменше чотири пожежі. А саме у Новомосковську, Кам'янському, Кривому Розі та Дніпрі. Рятувальники кажуть^ у половині випадків — горіли обігрівачі. Як грітися, аби це було безпечно? А також скільки коштують зараз тепловентилятори та який краще обрати?

Загорівся обігрівач, речі, а за кілька хвилин — вогнем охопило всю кімнату.

Така ситуація одного дня спіткала і родину Ольги. Жінка розповідає — кілька років тому взимку на дачі обігрівалися тепловентилятором. Коли раптом — той спалахнув.

«Стояв штори, і штора загорілася. Сталася пожежа, побачили сусіди. Були в будинку дітки. Допомогли сусіди нам загасити і дітей витягнути», — розповідає жителька Дніпра Ольга Дмитренко.

У квартирі ж, — каже, — обігрівачів немає. Як працюють інші прилади — відтоді ретельно перевіряє.

«Це можуть бути, як і несправності самого електрообігрівача. Також несправними бувають і розетки, в які включають, погані контакти. Злам дротів. Усе залежить від типу електрообігрівача», — пояснює електромеханік Костянтин Олійник.

Обігрівачі поділяють на тепловентилятори (їхня ціна стартує від 199 гривень), олійні (коштують від 700 до 3,5 тисяч), конвекторні (можна знайти за 444 гривні) та інфрачервоні (від 350 до 6,5 тисяч) — найбезпечніші, — кажуть спеціалісти. Утім, головне — будь-який обігрівач не ставити під розеткою, аби та не плавилася від його тепла, і не накривати. Крім того, не слід використовувати подовжувачі. Бо якщо проводка слабка — замикання не уникнути.

А у разі пожежі рятувальники радять такий алгоритм дій:

«Перш за все, авжеж, потрібно вимкнути з електромережі або напряму вимкнути з розетки прилад. Якщо бачите, що електроприлад далі продовжує горіти, і у вас немає під рукою, наприклад, первинних засобів пожежогасіння, таких як вогнегасник, скористайтесь мокрим покривалом», — радить Сергій Качан, провідний інспектор ГУ ДСНС в області.

І одразу ж телефонуйте на 101. Рятувальники кажуть: через несправні електроприлади цієї зими гасили пожежі вже у чотирьох містах області. Загоряння були не лише у будинках, а й на складах та у кіосках.

Поділитися: