У Дніпропетровській області 15 ветеранів АТО стрибнули з парашутом

У Дніпропетровській області 15 ветеранів АТО стрибнули з парашутом - фото 1

Наступні "Ігри Нескорених" пройдуть у 2021 році.

Підкорювачі неба. 15-ро бійців Дніпропетровщини кружляли з парашутами над селом Майське. Всі вони ветерани АТО, отримали поранення на Сході, дехто навіть інвалідність. Зараз захисники проходять реабілітацію. Стрибки з парашутом один із її видів. Своїми відчуттями бійці поділились з кореспондентом 34 телеканалу.

Із зони бойових дій Юрій повернувся у 2014-му. Потрапив до лікарні. Чоловік каже: останнє, що пам’ятає, як ховався в укритті. Аж раптом – пролунав вибух.

«Я отримав осколкові поранення обох легень, отримав осколкові поранення голови: потиличної та тім'яної частини. Дуже погано, скажімо так, сіли осколки в обох легенях. Тож осколки я до сих пір ношу при собі», — ділиться ветеран АТО Юрій Сіньковський.

А от Ігор у 2014-му воював під Іловайськом. На День Незалежності з побратимами перевіряли опорні пункти. І коли поверталися до базового табору — усі восьмеро потрапили під обстріл.

«Там уже був як тил, скажімо так. А вони вдень зайшли чи зранку — не знаю. Це було ввечері. І тупо розстріляли нашу вантажівку», — розповідає ветеран АТО Ігор Павлов.

Він отримав поранення голови і втратив руку. Та його це не зламало, — каже чоловік. Відтоді двічі брав участь в "Іграх Нескорених". У 2018-му — завоював бронзову медаль. Цього року — вирішив освоїти небо.

15 ветеранів АТО готуються до стрибка з парашутом. Усі діляться на команди і проходять інструктаж. Слухають останні настанови. І прямують до літака.

Перша п'ятірка бійців вже готова до стрибка з висоти 4 200 метрів. Вони роблять крок уперед і хвилину летять зі швидкістю 200 кілометрів на годину, потім ще сім — кружляють із парашутом. І коли дістаються землі — емоцій не приховують.

«Я не можу ці емоції передати. Блін, ну це неймовірний викид адреналіну. Блін, ну це надо спробувати», — ділиться Ігор Павлов.

Такі польоти організовують, аби залучати ветеранів до світових змагань — "Ігор Нескорених". Туди учасників обирають не за спортивні досягнення, — пояснює координаторка проєкту. Більшу роль відіграють дисциплінованість, життєва історія та мотивація бійця.

«Стикаємося з однією і тією самою проблемою. Як витягнути ветерана з дому. Як донести йому інформацію, сказати: ти можеш прийти, спробувати і це тебе ні до чого не зобов'язує. І ось такі приклади їх мотивують», — пояснює Оксана Горбач, координаторка проєкту "Ігри Нескорених" в Україні.

Наступні "Ігри Нескорених пройдуть" у 2021 році. На змаганнях наш регіон представлятиме Василь Стуженко із Кривого Рогу. Його обрали до двадцятки з понад двохсот кандидатів. Учасники поїдуть до Гааги.

Реклама