У ДніпроОДА презентували виставку відомої майстрині петриківського розпису та її студентів

Фото: ДніпроОДА - фото 1
Фото: ДніпроОДА

У Дніпропетровській ОДА відкрили виставку "Петриківський розпис. Наступність поколінь". В експозиції – роботи Заслуженого майстра народної творчості України Тетяни Гарькавої та її студентів. Переглянути їх можна до 20 травня, розповіла заступниця очільника області Ольга Горб.

«ДніпроОДА – перший відкритий державний майданчик для всіх творчих людей. Чергове підтвердження – ця виставка. Наш хол сьогодні просто неймовірний! Зазвичай адмінбудівля асоціюється із сірими стінами. Але ці яскраві візерунки одразу змінюють настрій», – зазначила Ольга Горб.

На виставці – петриківка на тканині, полотні, картоні, дереві. Інструменти й техніка розпису такі, як і сто років тому. Майстрині використовують щіточки з кошачої шерсті, малюють пальцем. Проте впроваджують і нові технології.

Реклама

«Наприклад, є різні акрилові фарби для різних тканин або дерева. Тобто маємо ті можливості, яких не було у старих майстрів. Фарби вони варили самі», – пояснила Тетяна Гарькава.

Серед експонатів – і робота Марини Масловської. На картині – писанка, яку дівчина намалювала до Великодня. Над нею працювала місяць. Використовувала піпетку, "кошачку", перехідний мазок.

«Займаюся петриківським розписом 5 років. Він подобається мені тим, що ми передаємо красу природи. Бачимо, наприклад, мальви і стилізуємо їх», – поділилася Марина Масловська.

Виставку "Петриківський розпис. Наступність поколінь" уже бачили у Бельгії, Греції, Узбекистані, Туркменістані, Болгарії, Франції, Чехії, Польщі, Німеччині. У Дніпропетровській ОДА переглянути її можна до 20 травня за адресою: м. Дніпро, пр. Поля, 1.

Фото: ДніпроОДА - фото 168485

Фото: ДніпроОДА
ДніпроОДА

Фото: ДніпроОДА - фото 168487

Фото: ДніпроОДА
ДніпроОДА

Фото: ДніпроОДА - фото 168488

Фото: ДніпроОДА
ДніпроОДА

Фото: ДніпроОДА - фото 168489

Фото: ДніпроОДА
ДніпроОДА

Фото: ДніпроОДА - фото 168490

Фото: ДніпроОДА
ДніпроОДА

Фото: ДніпроОДА - фото 168492

Фото: ДніпроОДА
ДніпроОДА

Фото: ДніпроОДА - фото 168493

Фото: ДніпроОДА
ДніпроОДА

Петриківський розпис – справжній бренд Дніпропетровщини та України. Унікальні візерунки включені ЮНЕСКО до списку нематеріальної культурної спадщини людства.

Реклама