У Дніпрі з'явилися перші камери автофіксації: на що чекати водіям?

Перевищив швидкість — отримай "листа щастя". У Дніпрі на Набережній Заводській та Перемоги встановили перші камери автофіксації. Автоматика "ловитиме" порушників ПДР і надсилатиме їм штрафи. Чи працюють уже? І скільки ще таких камер з’явиться по місту, знають журналісти "Деталей".

У Дніпрі встановили 2 камери автофіксації швидкості. Ділянки обрали з інтенсивним рухом та постійними порушеннями ПДР. Від сьогодні автоматика запрацювала на Набережній Заводській у бік центру та на перехресті Набережної Перемоги і Селянського узвозу. Та водії кажуть: камер треба більше.

«Це добре, через те, що багато порушників. Тобто їдеш, вони обганяють, не перелаштуватися, нічого. Багато хто переважає швидкісний режим. Через це, якщо хтось не загальмує, це буде просто біда. Стоїть знак 50, а цього ніхто не хоче навіть дотримуватися», — каже водій Віталій Нестеренко.

Камери фіксуватимуть тих, хто ганятиме на дорогах і їхатиме швидше за дозволені 50 кілометрів на годину. А згодом і тих, хто не пристебнувся та пролетів на "червоний". Вбудована функція розпізнавання номерних знаків фотографуватиме порушників. Цілодобово.

«На даний момент швидкість, тільки швидкість. Камери в автоматичному режимі вимірюватимуть швидкість, фіксуватимуть порушення і передавати їх до органів Нацполіції. Де будуть складатися відповідні адміністративні матеріали», — зазначає заступник директора міського департаменту громадського порядку і цивільного захисту Дмитро Редька.

Утім "ловитимуть" перших порушників камери лише за місяць. Тоді ж і почнуть надсилати штрафи. Поштою протягом трьох днів з дати фіксації. Також інформація відображатиметься на офіційному вебсайті МВС та в додатку “Дія”.

«Камери будуть здійснювати свою роботу лише у тестовому режимі. Тобто ніякі штрафи водіям не будуть приходити. Тому що наша мета зараз: показати місця, щоб ви вже звикали до них, не порушували. Але фактично запущені вони будуть із приходженням штрафів через місяць. Тому що зараз ми будемо відпрацьовувати алгоритм взаємодії з МВС. Дані будуть приходити про порушення до нас, лише як статистичні. І на основі цих даних через місяць ми вирішимо, чи залишимо ці місця для камер, або вирішимо їх змінити», — розказує директорка КП "ІНФО-РАДА-ДНІПРО" Альона Чуєва.

Дві камери автоматичної фіксації порушень стали міському бюджету майже у два мільйони гривень. Та до кінця року на дорогах Дніпра планують встановити ще 29 таких пристроїв.

Раніше ми писали про те, що у Дніпрі на проспекті Івана Мазепи вантажівка збила жінку.

Реклама

 

 

Ніка Лобанська
Ніка Лобанська Кореспондент програми «Деталі». Досвід роботи журналістом: 5 років. Улюблені теми: Шоу-біз, кримінальні новини, діджиталізація, туризм.

Реклама