У Дніпрі знайшли окопи часів Другої світової війни

У Дніпрі знайшли окопи часів Другої світової війни - фото 1

Поховання минулого. У Дніпрі на Ломівському кладовищі знайшли окопи часів Другої світової. А всередині: зброю, гільзи, осколки та скелети військових. Детальніше про знахідку розказали спеціалісти.

У Дніпрі під час розкопок на Ломівському кладовищі знайшли окопи часів Другої світової выйни. Всередині цієї знахідки знайшли зброю, гільзи, осколки та скелети військових. Зокрема, спеціалісти виказали думку, що знайдені рештки належать таки українським воїнам.

«Були фрагменти амуніції, які вказували, там гудзики від нижнього белья, там гудзики-зірочки. Тобто те, в чому він був на той час вдітий, то при ньому і було. Це вже 3 невідомий воїн, якого ми знайшли в радіусі 300 метрів. Перші теж були два наші воїни», — каже кенрівник розкопок Андрій Гучко.

І таких поховань на цьому місці можуть бути десятки, кажуть владці. Бо саме тут у сорокових проходили запеклі бої за визволення Дніпра від німців.

«Багато наших солдатів не були перепоховані. Вони або були прикопані в городах, або були поховані без військових почестей. І таких могил дуже багато. І до сих пір тривають пошуки місця поховань. І деякі місця ми вже знаємо. Як то кажуть, до тих пір поки останній солдат не знайшов свій спокій — війна триває», — зазначає міський голова Дніпра Борис Філатов.

І додають, усі розкопки проводять із металодетекторами. Бо ж, окрім решток, під товщею землі й досі лежать бойові снаряди та міни. Які навіть за пів століття — можуть здетонувати.

«Тут не має там монет чи прикрас. Тут саме можна знайти снаряди і знайти оці свідчення війни, яка тут відбувалась і в 41-му році, коли місто тримало оборону, коли вже правий берег був зданий окупантам. Але Лівобережжя, саме на Амурі тут точилися довгі бої. Саме Амур найбільше оборонявся», — розказує начальниця міського Управління з питань охорони культурної спадщини Надія Лиштва.

До робіт стали ще на початку цього року. А от 2023-го — тут планують зробити меморіальний комплекс полеглим військовим.

«Надалі будемо працювати. Є такі плани, що к 80-річчю визволення Дніпра — буде на території АНД района зроблено меморіал, де будуть перехоронені ті воїни, яких за цей період ми знайдемо», — наголошує голова адміністрації АНД району Руслан Вишневецький.

Розкопки не зупинятимуть аж до перших снігів. І продовжать — навесні.

Раніше ми писали про те, як Дніпро звільнявся від нацистської окупації.

Реклама

 

 

Реклама